21. 11. 2019

Náš soupeř v kole 11/20: BK Olomoucko

První polovinu základní části KNBL zakončí naši basketbalisté v Prostějově, kde sídlí BK Olomoucko

První polovinu základní části KNBL zakončí naši basketbalisté v Prostějově, kde sídlí BK Olomoucko.

BK Olomoucko je klubem s velmi krátkou historií. Vznikl jako nástupce týmu Orli Prostějov, který kvůli finančním problémům ukončil působení v českém basketbale. Nově vytvořený klub převzal závazky Orlů a také i jejich licenci pro naši nejvyšší soutěž a v první sezóně svého působení v Kooperativa NBL skončil na solidním šestém místě, když ho ve čtvrtfinále vyřadila Opava 4 - 0 na zápasy.

V minulé sezóně Olomoucko již přešlo přes Pardubice do semifinále. Tam byl nad jejich síly Nymburk, ale v boji o bronz přehráli hanáci Svitavy 2 - 0 a brali své první medaile.

Po sezóně odešli Dunans, Pelko a Mikulić, udržet se podařilo Douglase. Z Opavy přišel Radovan Kouřil, další posílením byli Američan Malik Julian Morgan a Igor Josipović z Bosny, který v sezóně 2015/16 hrál v dresu USK Praha. Na hostování pak přišli mladí pivoti Dominik Štěpán a Viktor Vašát.

Nejlepšími hráči výběru trenéra Pradraga Benačka jsou Lukáš Palyza a Javonte Douglas. Druhý jmenovaný ale hrál naposledy 19.10.2019 v Pardubicích. Od té doby se na palubovce neobjevil a příčina a délka jeho absence jsou nejasné. K oporám patří i Radek Kouřil, Malik Morgan a Igor Josipović.

Olomoucko je s bilancí 6 - 4 na čtvrté příčce tabulky, takže po našich zápasech s Pardubicemi a Svitavami to bude další souboj druhého se čtvrtým. Hanáci svá dvě poslední utkání vyhráli, když porazili NH Ostrava 109:62 a zvitězili i v Brně 72:63.

Opavští basketbalisté si drží zatím skvělou bilanci, když prohráli pouze v Nymburku. Druhé místo si pojistili v předehrávce 13. kola v Hradci králové, kde vynikli zvláště Martin Gniadek a Kuba Šiřina. Ten k 25 bodům přidal i 14(!) asistencí.

Zápas v Prostějově ale bude o něčem jiném než ten s královéhradeckými Sokoly. "Je to další tým s ambicemi do Top 4, ale my musíme využít vítěznou vlnu, na které se teď vezeme. Po Hradci Králové se budeme samozřejmě snažit vyhrát i v Prostějově," řekl k pátečnímu soupeři "Šířa".

Protože do Prostějova je relativně blízko, očekává se kromě příjezdu opavských basketbalistů i nájezd jejich fanoušků. Podporu budou naši kluci určitě potřebovat.

Utkání 11. kola KNBL BK Olomoucko - BK Opava se hraje v prostějovském Sportcentru DDM v pátek 22.11.2019 se začátkem v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.