• BK Opava
  • Novinky
  • Náš soupeř v kole 12/17: Basket Fio banka Jindřichův Hradec

  08. 12. 2017

Náš soupeř v kole 12/17: Basket Fio banka Jindřichův Hradec

Druhou polovinu základní části KNBL 2017/18 zahájí naši basketbalisté na palubovce Jindřichova Hradce.

Druhou polovinu základní části KNBL 2017/18 zahájí naši basketbalisté na palubovce Jindřichova Hradce. První zmínky o basketbalu v tomto městě jsou z listopadu 1953. Hlavní vzestup nastal po roce 2004, kdy se jindřichohradečtí basketbalisté dostali do druhé nejvyšší soutěže a postupně se vypracovali na špičkový tým 1. ligy. Postup mezi basketbalovou elitu si vybojovali v sezóně 2011/12, kdy skončili v baráži o tehdejší Mattoni NBL druzí za Opavou.

Za dobu svého působení v nejvyšší soutěži se nejlépe umístili v sezóně 2014/15, kdy skončili osmí a poprvé (a zatím naposledy) si zahráli play-off. V ročníku minulém pak Jindřichův Hradec skončil na místě desátém. 

Z cizinců zůstal po sezóně pouze pivot Chris Tawiah, skončil i Tomáš Šustek, který týmu vypomáhal v minulé sezóně. Na rozehrávku přišli do Jindřichova Hradce Danny Lawhorn jr. a Josh Turner, na křídlo Cameron Jones, naopak Gerard Coleman se do týmu neprosadil. Ze Svitav pak přestoupil Martin Bašta, z Pardubic devatenáctiletý Lukáš Kantůrek.  

Po 8 kolech bez výhry ale došlo u Vajgaru k radikálnímu řezu. Tým opustili všichni cizinci včetně Chrise Tawiaha, na jejich místo zatím přišli rozehrávač a snajpr DeAndre Upchurch (naposledy finský tým Ponteva, průměr 33.6 bodu na zápas) a Srb Edi Sinadinović-Stojilković, který v minulé sezóně odehrál 16 zápasů za Brno.

Upchurch už prokázal svůj střelecký potenciál, když nasázel Nymburku v minulém kole 36 bodů. To ale na výhru nestačilo a Lvi podlehli mistrovi doma 75:111. Na svou výhru tak i po 10 odehraných zápasech svěřenci trenéra Karla Forejta a hrajícího asistenta Stanislava Zuzáka stále čekají. Navíc se jim v zápase s Nymburkem zranil Jiří Šoula, který bude nějakou dobu na palubovkách chybět.

Naše kluky tedy čeká po dlouhé cestě na sever Čech prakticky stejně dlouhá štreka na jih. Výhra v Ústí nad Labem jim byla jistě dobrou odměnou, věřme, že podobně se "odmění" i v případě výjezdu do Jindřichova Hradce. Rozdílné postavení týmů v tabulce je ale nesmí ukolébat. Jindřichův Hradec bude určitě chtít konečně přerušit desetizápasovou šňůru porážek.

To vše ví také Dušan Štěnička. "Do Jindřichova Hradce jedeme v roli favorita, ale nebude to jednoduché utkání. Domácí ještě nezažili pocit po vítězném utkání a strašně po něm touží. Předvedeme-li ale výkony z minulých tří utkání, nemusíme se o náš úspěch obávat," řekl mi k sobotnímu zápasu náš manažer a tiskový mluvčí.

Utkání 12. kola KNBL Basket Fio banka Jindřichův Hradec - BK Opava začíná v sobotu 9.12.2017 v 18:00 hod. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.