06. 12. 2019

Náš soupeř v kole 12/20: BC GEOSAN Kolín

Ve 12. kole základní části KNBL přivítáme v opavské hale celek BC GEOSAN Kolín

Ve 12. kole základní části KNBL přivítáme v opavské hale celek BC GEOSAN Kolín.

Basketbal se v tomto městě začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě. Získal již i bronzovou medaili a to v roce 2012. 

V předposledních čtyřech ročnících KNBL se Kolín vždy probojoval do play-off. V minulé sezóně ale vypadl v předkole play-off s Ústím nad Labem a obsadil konečné 10. místo.

Po skončení sezóny se kádr dost proměnil. Odešli cizinci, do Opavy přesídlil také Vojtěch Bratčenkov, v kádru už nefigurují ani Teodor Dlugoš či Filip Novotný. V sestavě se naopak objevil výtečný střelec Luka Igrutinović, který prošel mimo jiné Ostravou a Ústím nad Labem. Z USK přišel další Srb Filip Vukosavljević, na trio je doplnil Vlatko Granić z Bosny a Heregoviny.

Posledními posilami byli jednak mladý rozehrávač Lukáš Brožek, který přišel na hostování z BK Pardubice, a také Ben Richardson, jehož poslední štace byl polský celek MKS Dabrowa Gornicza a předtím působil 4 roky v NCAA. 

Trenér Pavel Beneš má v kádru hodně mladých basketbalistů, ale také veterána Davida Machače, který v březnu oslaví již 40 let. Počátkem listopadu posílil tým ještě polský basketbalista Pawel Krefft, naopak koncem listopadu do Děčína přestoupil Filip Vukosavljević.

Kolínu se v této sezóně zatím příliš nedaří. Po první polovině základní části má bilanci 2 výher a 9 porážek a v tabulce mu patří 10. příčka. Hlavními oporami Medvědů jsou Luka Igrutinović, Adam Číž a Benjamin Richardson. 

Opava vyhrála s Kolínem posledních 8 zápasů, naposledy v 1. kole letošního ročníku KNBL, kdy naši kluci zvítězili na kolínské palubovce 96:67. I tentokrát půjdeme do zápasu jako favorité, ale kolínský tým nelze podcenit. Několik utkání prohráli kolínští basketbalisté jen těsně a třeba v 6. kole doma deklasovali Olomoucko 82:58.

"Ve středu jsme si zahráli v AAC proti týmu BC Hallmann Vídeň a doufám, že jsme se po "reprezentační" pauze rozehráli a dobře připravili na Geosan Kolín. Jsme v utkání favoritem a tuto roli přijímáme. Kolín je však mnohdy nevyzpytatelný tým, který v úzké rotaci zkušených hráčů, dokáže zaskočit favority. Věřím, že se nám to nestane a že budeme pokračovat ve vítězné sérii," nezříká se role favorita Petr Czudek.

"Kolín přijede bez Vukosavljeviče, který přestoupil do Děčína. Měl by být oproti minulosti slabší pod košem. Hovoří se o nových kolínských posilách. Uvidíme s čím přijedou. Nicméně my chceme i nadále pokračovat v sérii vítězství a nedovolit překvapení," je optimistou také Martin Gniadek.

Petr Czdudek bude s největší pravděpodobností postrádat Radima Klečku, který se sice po zranění dal již dohromady, ale v týdnu jej skolila viróza. Opavští ale budou mít šestého hráče ve fanoušcích, takže všichni věří, že vítězná vlna bude pokračovat.

Utkání 12. kola Kooperativa NBL BK Opava - BC GEOSAN Kolín se hraje v sobotu 7.12.2019 se začátkem v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.