• BK Opava
  • Novinky
  • Náš soupeř v kole 13/20: Kingspan Královští Sokoli

  18. 11. 2019

Náš soupeř v kole 13/20: Kingspan Královští Sokoli

Opavská vítězná vlna pokračuje a naši kluci se jí pokusí prodloužit v předehrávce 13. kola KNBL v Hradci Králové

Opavská vítězná vlna pokračuje a naši kluci se jí pokusí prodloužit v předehrávce 13. kola KNBL v Hradci Králové.

Klub vznikl již v roce 1924 jako Sokol Hradec Králové Pražské předměstí 2. Tento rok se také považuje za začátek organizovaného basketbalu v Hradci Králové. Hradec Králové si zahrál i nejvyšší soutěž, naposledy v sezóně 1993/94. V posledních letech byl hegemonem druhé nejvyšší basketbalové soutěže, ale až čtvrtý pokus v baráži o KNBL byl úspěšný, když Sokoli udolali Jindřichův Hradec.

Premiérová sezóna ale královéhradeckým basketbalistům nevyšla podle jejich představ, když skončili na posledním místě a museli do baráže. Ta byla tentokrát tříčlenná a o setrvání hradeckých basketbalistů v KNBL rozhodlo v naprosto vyrovnané tabulce až skóre.

Sokoli udrželi jak Slováky Petera Sedmáka a Pavola Lošonského, tak i Srba Pedu Stamenkoviće. K nim přibyl další Srb Dorde Tresać, z NCAA přišel David Pekárek, tým posílil také z USA se vracející Dominik Heinzl.

Největšími oporami celku trenéra Lubomíra Peterky jsou Peda Stamenković (průměr 10.0 asistencí na zápas, val. 19.7), Pavol Lošonský a dosavadní nejlepší střelec týmu Dorde Tresać. Z českých hráčů  si vede nejlépe David Pekárek.

Sokoli se sice rozjížděli pomalu, když prohráli prvních 6 zápasů, ale pak porazili doma Kolín a v minulém kole si dovezli výhru z Ostravy. S bilancí 2 - 7 (jejich utkání 9. kola s Nymburkem bylo odloženo na 27.11.) jim patří 9. příčka tabulky.

Z toho je vidět, že na naše basketbalisty nečeká ve sportovní hale Třebeš jednoduchý zápas. Nic na tom nemění ani výsledek z 2. kola, kdy jsme našeho úterního soupeře porazili doma 95:68, a ani skutečnost, že jsme zatím s Hradcem Králové ještě neprohráli.

"Opava je velmi kvalitní tým, který zakládá hru na výborné a tvrdé obraně, ze které pak těží v rychlých protiútocích. Do utkání musíme vstoupit s hlavou nahoře a nebát se chodit do tvrdých soubojů. Poslední zápas s Opavou jsme hráli tři čtvrtiny velmi vyrovnaně, takže věřím, že je s podporou fanoušků dokážeme potrápit a třeba i vybojovat vítězství," uvedl k utkání trenér Lubomír Peterka, který bude postrádat nemocného Tomáš Mahlera.

Petr Czudek nemůže nadále počítat s Radimem Klečkou, jehož od návratu na palubovku dělí ještě pár týdnů, drobné šrámy dalších opavských basketbalistů by neměly být ničím závažným.

Předehrávka 13. kola Kooperativa NBL Kingspan Královští Sokoli - BK Opava začíná v úterý 19.11.2019 v 19:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.