08. 12. 2020

Náš soupeř v kole 13/21: Dekstone Tuři Svitavy

Po dvou domácích zápasech pojedou naši basketbalisté do Svitav

Po dvou domácích zápasech pojedou naši basketbalisté do Svitav.

Basketbal se ve Svitavách hraje již od roku 1951, ale v nejvyšší soutěži se celek z tohoto města představil až v sezóně 2010/11. Svitavy končily vždy pod hranicí play-off, až v sezóně 2015/16 toto "prokletí" překonaly a z osmého místa šly na mistrovský Nymburk. Byly z toho sice 3 inkasované stovky a očekávaná prohra 0 - 3, ale přesto se jednalo o velký úspěch svitavského basketbalu.  

Od té doby již svitavští basketbalisté v play-off nechyběli a ve dvou posledních sezónách skončili vždy na čtvrtém místě. V nedohrané sezóně 2019/20 skončily Svitavy hned za Opavou na 3. místě skupiny A1.

Po této "koronavirové" sezóně opustili Svitavy, kromě Slováka Marka, všichni cizinci a také kvarteto Kotásek, Puršl, Jelínek a Kovář. Z Olomouce naopak přišli Goga se Sehnalem, z Opavy Bujnoch s Dragounem, z USK Praha pak Proleta s Křivánkem. Z USA se vrátil Marek Welsch, který hrál v NCAA. Po více než desetiměsíční pauze naskočil do zápasů také Matěj Svoboda.

Svitavy měly v této sezóně špatný vstup a stále se jim nedaří dostat se na loňskou úroveň. Po 12 zápasech mají bilanci 3 - 9 a figurují na předposledním 11. místě. Prim v týmu trenéra Lukáše Pivody zatím hrají slovenský rozehrávač Roman Marko a Matěj Svoboda, dobře si vedou také Domagoj Proleta a Vašek Bujnoch.

Naši kluci jsou naladěni vítěznou sérií, po restartu ligy ještě neprohráli a budou si chtít tuto bilanci udržet. Postavení obou týmů v tabulce je ale nesmí ukolébat.

"Zápas ve Svitavách bude těžký, protože oni jsou pod dekou a budou se určitě snažit to zlomit. Ale já doufám, že je pod tou dekou ještě chvíli udržíme," je si vědom ošidnosti středečního souboje Honza Švandrlík. Věřme, že opavští basketbalisté naváží na domácí výhru z druhého kola 107:72. 

Utkání Dekstone Tuři Svitavy - BK Opava se hraje ve Svitavách ve středu 9.12.2020, začátek zápasu byl stanoven na 18:30 hod. Sledovat jej můžete zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.