11. 12. 2020

Náš soupeř v kole 14/21: BC GEOSAN Kolín

Povzbuzeni vydřenou výhrou ve Svitavách přivítají opavští basketbalisté doma Kolín

Povzbuzeni vydřenou výhrou ve Svitavách přivítají opavští basketbalisté doma Kolín

Basketbal se v tomto městě začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě. Získal již i bronzovou medaili a to v roce 2012. 

V předposledních čtyřech ročnících KNBL se Kolín vždy probojoval do play-off. V minulé sezóně ale vypadl v předkole play-off s Ústím nad Labem a obsadil konečné 10. místo. V nedohrané sezóně 2019/20 byli kolínští basketbalisté 11.

Po sezóně odešli z Kolína Richardson, Igrutinovič, Durham, Gill, Granič, Kolář, Brožek a Kačer. Po ročním angažmá v Brně se vrátil Filip Novotný, pod košem posílili Medvědi o Jiřího Jelínka, do Kolína se vrátil také Lee Skinner, přišli rovněž slovenský pivot Jakub Petráš a majitel tří občanství (českého, chorvatského a italského) Armin Mazić.

Mazić ale v Kolíně vydržel pouze dva zápasy a na poslední chvíli pak angažovali v týmu trenérů Miroslava Sodomy a Filipa Rytiny americké křídlo Devanteho Wallace, který působil dříve ve Slunetě Ústí nad Labem.

"Medvědi" patří k největším překvapením letošního ročníku KNBL. S bilancí 6 - 4 zaujímají 4. místo současné tabulky, když dokázali vyhrát třeba ve Svitavách nebo v Děčíně. K nejvýraznějším postavám patří Adam Číž, Lee Skinner, Devonte Wallace nebo mladý Filip Novotný. Hodně je vidět i nestárnoucí a již čtyřicetiletý veterán David Machač.

S Kolínem jsme naposledy prohráli 7.11.2016, v dalších 9 mistrovských zápasech jsme byli úspěšní. Náš zápas 3. kola v Kolíně byl kvůli koronaviru odložen a odehraje se 22.12.2020. Ani nadcházející domácí souboj s Medvědy ale nebude určitě žádnou procházkou, čehož jsou si všichni v Opavě vědomi.

"Kolínu se letos podařilo dát dohromady tým mazáků doplněný nadějnými mladíky. Pod taktovkou Adama Číže trápí a porážejí i mnohem ambicioznější týmy. Dokáží vnutit soupeři jejich tempo hry a to je jejich největší přednost," řekl k zápasu Petr Czudek.

"Kolín i v úzké rotaci stále hraje velmi dobrý basket. Zasloužil se v této sezóně již o mnoho překvapivých výsledků. My se budeme snažit toto nedopustit a pokračovat tak ve vítězné sérii," dodal k tomu Kuba Šiřina.

Domácí utkání 14. kola KNBL BK Opava - BC Geosan Kolín se hraje v sobotu 12.12.2020 se začátkem v 18:00 hod. Opět se hraje bez diváků, fanoušci se musejí spokojit s přenosem například zde

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.