18. 12. 2020

Náš soupeř v kole 15/21: BK Olomoucko

K dalšímu zápasu KNBL 2020/21 pojedou naši basketbalisté do Prostějova

K dalšímu zápasu KNBL 2020/21 pojedou naši basketbalisté do Prostějova.

Klub BK Olomoucko má poměrně krátkou historii. Vznikl jako nástupce týmu Orli Prostějov, který kvůli finančním problémům ukončil působení v českém basketbale. Nově vytvořený klub převzal závazky Orlů a také i jejich licenci pro naši nejvyšší soutěž. V Prostějově má také své zázemí.

V první sezóně svého působení v Kooperativa NBL skončilo Olomoucko  na solidním šestém místě, když ho ve čtvrtfinále vyřadila Opava 4 - 0 na zápasy. V předminulé sezóně tým již prošel přes Pardubice do semifinále. Tam byl nad jejich síly Nymburk, ale v boji o bronz přehráli Hanáci Svitavy 2 - 0 a brali své první medaile. Nedohranou poslední sezónu pak zakončili na 5. místě.

Po sezóně odešli všichni cizinci a z českých hráčů pak Marek Sehnal, Goga, Dedek a Norwa. Pod košem pak tým trenéra Predraga Benačka posílili Srb s chorvatským pasem Nemanja Bezbradica a Slovinec Leon Šantelj, z Děčína přišel rozehrávač Lukáš Feštr. Po dlouhé pauze, zaviněné zraněním, se na palubovce opět objevil bývalý hráč Opavy Radovan Kouřil.

Leon Šantelj ale tým již v průběhu října opustil a na konci listopadu přišla další ztráta, když se z Hané do Polabí, tedy k mistrovskému Nymburku, stěhoval i nejlepší hráč týmu trenéra Pradraga Benačka Lukáš Palyza.

Olomoucko sice porazilo v prvním kole nového ročníku Kooperativa NBL Děčín 91:77, ale od té doby na svou další výhru čeká. S bilancí 1 - 12 (7.7%) tak uzavírá tabulku KNBL. Po odchodu Lukáše Palyzy tak tým spoléhá nejvíce na trio Nemanja Bezbradica, David Pekárek a František Váňa.

Olomoucko jsme ve 4. kole porazili 101:70, ale ani tento výsledek a ani postavení obou týmů v tabulce nesmí svádět k podcenění našeho sobotního soupeře, který bude určitě usilovat o druhou ligovou výhru.

"Lehký zápas to nebude, sice jim odešel Palyza, ale je tam Pekárek nebo Váňa, který umí dát jen tak 30 bodů. Hraje tam ale hodně mladých hráčů, takže bychom mohli využít naše zkušenosti," řekl k zápasu s Olomouckem Juraj Páleník. Věřme, že naši kluci naplní jeho slova a přivezou z Prostějova další výhru.

Utkání BK Olomoucko - BK Opava se hraje v prostějovském Sportcentru DDM v sobotu 19.12.2020 od 18:00 hod. Do Prostějova vždy jezdila početná skupina opavských fanoušků, nyní ale budou moci zápas sledovat pouze zprostředkovaně zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.