07. 01. 2018

Náš soupeř v kole 16/18: BK Armex Děčín

V 16. kole KNBL čeká na naše basketbalisty televizní utkání v Děčíně.

V 16. kole KNBL čeká na naše basketbalisty televizní utkání v Děčíně. Basketbal se v tomto městě začal hrát už na konci roku 1945 a od roku 1947 se Děčín účastnil i regulérních soutěží. Nejvyšší soutěž hráli děčínští basketbalisté poprvé v roce 1974, ale od roku 1993 je Děčín mezi naší basketbalovou elitou již nepřetržitě.

První medaili vybojovali děčínští basketbalisté v sezóně 1997/98. Byl to bronz a stejný zisk si v Děčíně zopakovali i v sezónách 2008/09 a 2011/12. V posledních třech sezónách pak mají v Děčíně "dobu stříbrnou", neboť se vždy dostali do finále, v němž také vždy podlehli Nymburku. 

Pohyby v kádru Děčína po sezóně nebyly velké. Vábení nymburského mistra neodolal rozehrávač Tomáš Vyoral, s týmem už nebudou pokračovat ani Palyza s Gavendou. Na jejich místa přišli z USK rozehrávač Lukáš Feštr a pivot Pavel Grunt, ze Slovenska se do Čech vrátil karlovarský odchovanec Filip Halada. Trenér Pavel Budínský tak může sázet na sehraný kolektiv.

Děčín nemá letos tak dobrý start jako v jiných sezónách. Po 15 kolech je na 7. místě s bilancí 7 vítězství a 8 porážek. Pro postup do elitní nadstavbové skupiny A1 tak potřebuje doslova každou výhru. Nejlepšími současnými hráči týmu jsou Tomáš Pomikálek, Pavel Houška a Ondřej Šiška.

Děčín sice poslední 4 zápasy prohrál, ale tato skutečnost ani naše domácí výhra ve v 5. kole 87:71 nás nesmí ukolébat. Vždyť děčínští baketbalisté v minulém kole bez Pavla Houšky, Jakuba Krakoviče a s Jakubem Houškou, který dlouho laboroval s operovaným kolenem, pouze na lavičce vedli v Nymburku ještě před závěrečnou čtvrtinou o 2 body a mistr musel napnout k výhře všechny síly.

Že na naše kluky čeká těžký boj si uvědomuje i Dušan Štěnička. "K pondělnímu televiznímu utkání zajíždíme do Děčína. V těchto zápasech je to o tom, jak se hostující tým vypořádá s dalekou a hlavně dlouhou cestou. Snad to zvládneme bez komplikací, vyjíždíme již v osm ráno. Děčín je hladový po bodech, my jsme po USK v pohodě. Absentovat bude Jirka Štěpánek, který má angínu," řekl mi k utkání náš manažer a tiskový mluvčí.

A Radovan Kouřil dodává: "Děčín je hlavně doma hodně silný soupeř. Ale viděli jsme, že i USK tam dokázal dvakrát vyhrát, takže pojedeme do Děčína s tím, že tam chceme uspět. Už máme za sebou jednu takovou cestu do Ústí, kde se nám vyhrát podařilo, takže doufám, že to bude mít podobný průběh."

Zápas BK Armex Děčín - BK Opava začíná v pondělí 8.1.2018 v 17:00 hod., sledovat jej můžete na ČT Sport.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.