06. 01. 2021

Náš soupeř v kole 16/21: BK Armex Děčín

Po koronavirové karanténě nastoupí naši basketbalisté poprvé v kalendářním roce 2021 k dohrávce 16. kola proti Děčínu

Po koronavirové karanténě nastoupí naši basketbalisté poprvé v kalendářním roce 2021 k dohrávce 16. kola proti Děčínu.

Basketbal se v tomto městě začal hrát už na konci roku 1945 a od roku 1947 se Děčín účastnil i regulérních soutěží. Nejvyšší soutěž hráli děčínští basketbalisté poprvé v roce 1974, ale od roku 1993 je Děčín mezi naší basketbalovou elitou již nepřetržitě.

První medaili vybojovali děčínští basketbalisté v sezóně 1997/98. Byl to bronz a stejný zisk si v Děčíně zopakovali i v sezónách 2008/09 a 2011/12. V letech 2016 - 2018 pak měli v Děčíně "dobu stříbrnou", neboť se vždy dostali do finále, v němž také vždy podlehli Nymburku. 

Pak se sice umístili na pátém místě, ale v předminulé sezóně skončili opět na stříbrné příčce, když ve čtvrtfinále porazili Opavu 4 - 3 a v semifinále Svitavy 4 - 2. V loňském nedohraném ročníku KNBL skončili Válečníci osmí.

Vedle Autreyho, Carlsona a Vukosavljeviče se Děčín v létě rozloučil i s rozehrávačem Feštrem, jehož nahradil svitavský Eduard Kotásek. Jinak se ale kádr trenéra Tomáše Grepla nijak neposílil, takže je na tom Děčín podobně jako Opava.

Děčín je v prozatímní tabulce KNBL na 6. místě s bilancí 7 - 8. Lídrem týmu je rozehrávač Ondřej Šiška (v průměru 19.9 bodu, 6.1 asistence a 4.9 doskoku, val. 22.5), nejlépe jej doplňují Tomáš Pomikálek, Filip Kroutil (trojky 53.6%) a Šimon Ježek. Zajímavostí je, že se na počátku prosince k týmu opět vrátil veterán Jakub "Kouba" Houška.

Opava je po nákaze koronavirem, problémy postihly celkem 5 hráčů. Netrénuje Jan Mička, který má teplotu a čeká se na antigenní testy. Mimo hru jsou také dlouhodobí marodi Radim Klečka, Matouš Kurečka a Adam Robenek. Je otázkou, jak se skoro třítýdenní nečinnost projeví na výkonu našeho týmu.

"Po devatenácti dnech hrajeme soutěžní utkání. Nevím, jak se promítne tréninková pauza na hráčích, kteří si prošli covidovou nákazou a co dlouhá pauza udělala s formou týmu. Samozřejmě uděláme vše pro to, abychom pokračovali i v roce 2021 ve vítězné domácí sérii," je si vědom složité situace Petr Czudek.

Radim Klečka je optimistou: "Já ještě trénuji jen individuálně po operaci kolene. Týmu věřím a doufám, že Děčín dokáže porazit. Chceme v domácím prostředí potvrdit druhé místo v tabulce."

Dohrávka 16. kola KNBL BK Opava - BK Armex Děčín se hraje ve čtvrtek 7.1.2021 se začátkem v 18:00 hod., čtvrteční termín je z důvodu "tripu" Děčína na sever Moravy. Ve středu 6.1. totiž Válečníci hráli v Ostravě s NH a prohráli 81:88. Je již bohužel smutným pravidlem, že se basketbal hraje bez diváků, opavské utkání můžete sledovat zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.