02. 02. 2021

Náš soupeř v kole 17/21: Basket Brno

K dohrávce 17. kola KNBL pojedou ve středu naši basketbalisté do Brna

K dohrávce 17. kola KNBL pojedou ve středu naši basketbalisté do Brna.

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat celek Basket Brno, který byl založen v roce 2013. Tým se zatím nikdy nedostal do play-off, dokonce se musel v sezóně 2014/15 zachraňovat v baráži. Nejlepší umístění byla zatím 9. příčka v sezóně 2016/17.

V sezóně předminulé se sice brněnští basketbalisté probojovali do nadstavbové skupiny A1, ale v předkole play-off podlehli 0 - 2 celku USK Praha a bylo z toho tak "pouze" vyrovnání nejlepšího umístění, tedy 9. místo. V nedohrané "covidové" sezóně skončili brněnští basketbalisté na místě dvanáctém.

Po této sezóně opustili Brno Stegbauer, Kirves, Heřman, Roby, Smithson, Kereselidze, Szarowski a také křídelník Filip Novotný. Z Pardubic přišel reprezentační rozehrávač Viktor Půlpán, ze Svitav zase pivot Šimon Puršl. Tým trenéra Lubomíra Růžičky se rozrostl i některé mladé hráče, příkladem budiž šestnáctiletý Lukáš Olbort nebo osmnáctiletý Richard Bálint.

Brno posílili v průběhu sezóny také Američané Javion Blake a navrátilec Davell Roby a bulharský pivot Aleksandar Georgiev. Davell Roby ale odehrál jen 4 zápasy na začátku roku 2021 a z kádru zase zmizel.

Brněnští basketbalisté po vstupu silného zahraničního partnera tedy slušně posílili a je to znát i na výsledcích. Basket Brno je momentálně na 4. místě tabulky s bilancí 12 - 8 a účast v elitní nadstavbové šestici má jistou. K hlavním oporám patří Šimon Puršl, Viktor Půlpán, Aleksandar Georgiev a Radek Farský. 

V říjnu 2020 jsme porazili Brno hladce 93:71, ale tentokrát na náš tým čeká těžký boj. Jednak s ohledem na zdravotní situaci našeho týmu a pak také vzhledem k formě soupeře. Brněnští včetně dvou osmifinále Českého poháru vyhráli 6 zápasů v řadě a určitě budou chtít ve vítězné sérii pokračovat.

Naši kluci ale určitě nedají svou kůži lacino a pokusí se v Brně vyhrát. Jestli jim k tomu bude pomáhat i Filip Zbránek, to se uvidí až těsně před zápasem. U ostatních marodů (Štěpánek, Klečka, Matouš Kurečka a Robenek) je situace beze změny.

Dohrávka 17. kola KNBL Basket Brno - BK Opava se hraje ve středu 3.2.2021 se začátkem v 18:00 hod., sledovat jej můžete na TVCOM zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.