19. 01. 2018

Náš soupeř v kole 18/18: BK Olomoucko

V dalším kole Kooperativa NBL jedou naši kluci k důležitému zápasu do Prostějova.

BK Olomoucko - klub bez historie. To je stručná charakteristika sobotního našeho soupeře. Ten vznikl jako nástupce týmu Orli Prostějov, který loňskou sezónou kvůli finančním problémům ukončil působení v českém basketbale. Nově vytvořený klub převzal závazky Orlů a také i jejich licenci pro naši nejvyšší soutěž.

Polovinu kádru tvoří bývalí hráči Prostějova, například zkušený pivot Michal Norwa či nadějný rozehrávač Marek Sehnal. Do týmu přišel z Brna veterán Michal Křemen, novými tvářemi se stali Slovinec Jan Močnik, Srb Filip Šepa a Američané Charles Mitchell, Jon-Christopher Fuller a Auston Barnes. Posledně jmenovaný ale odehrál pouze úvodní dvě kola a nahradil ho Darko Čohadarević.

Jednou z největších posil byl ale renomovaný trenér Predrag Benaček, který usedl na trenérském postu po úspěšném působení v Kolíně a který například trénoval Prostějov v sezóně 2004/05. Pro opavské fanoušky může být zajímavé, že sportovním ředitelem a místopředsedou celku BK Olomoucko je bývalý hráč Opavy Michal Pekárek. Tým BK Olomoucko hraje své zápasy v Prostějově s tím, že některá utkání by chtěl odehrát i v Olomouci.

Jednoznačným lídrem celku je Jon-Christopher Fuller (20.2 bodu a 6.5 doskoku na zápas, val. 22.4), dobře mu sekundují další cizinci Charles Mitchell, Darko Čohadarević, Filip Šepa a Jan Močnik, který je se sedmi asistencemi na zápas v čele tabulky nahrávačů KNBL před naším Jakubem Šiřinou.

S Olomouckem jsme se utkali již v přípravě na tuto sezónu. Doma jsme vyhráli jasně 98:76, ale v odvetě na palubovce soupeře jsme prohráli po nezvládnuté koncovce 79:82. V lize jsme doma podlehli bohužel 86:89, v 5. kole Českého poháru jsme naopak dvakrát vysoko zvítězili - v Prostějově 102:81, doma 100:80.

Utkání s Olomouckem je pro vývoj tabulky velice důležité, zvláště v kontextu se zmíněnou domácí porážkou ze 7. kola. Čeká nás ale velice těžký soupeř. "Olomoucko v poslední době hraje velmi dobře. Pohárový zápas v Opavě odehráli většinu času s náhradníky, takže to nebyl reálný obraz jejich síly. My se pomalu zotavujeme ze zranění a jedeme do Prostějova za vítězstvím. Podaří-li se, to uvidíme v sobotu večer," varuje před přeceněním jasného pohárového postupu Dušan Štěnička.

Jakou bude mít Petr Czudek k dispozici sestavu, to bude jasné až před zápasem. Ten začíná v prostějovském Sportcentru-DDM v sobotu 20.1.2018 od 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.