09. 01. 2019

Náš soupeř v kole 18/19: egoé Basket Brno

Těžký úkol stojí před basketbalisty Opavy. Po návratu z Benátek musejí hned na zápas KNBL do Brna.

Těžký úkol stojí před basketbalisty Opavy. Po návratu z Benátek musejí hned na zápas KNBL do Brna.

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat tým egoé Basket Brno, který byl založen v roce 2013. Ten hraje poprvé s tímto názvem, v minulé sezóně jsme jej znali jako MMCITÉ+ Brno. Tým se zatím nikdy neprobojoval do play-off, dokonce se musel v sezóně 2014/15 zachraňovat v baráži. Nejlepší umístění byla zatím 9. příčka v sezóně 2016/17.   

Po loňském ročníku, v němž Brno obsadilo 10. místo, nezůstal v týmu kámen na kameni. Odešli Barry, Mays, Lelić, Primorac, Radulović, Smith, Tomanec a Jedovnický. Otazníkem je zatím další působení Radka Pumprly, který sice je na soupisce, ale do hry kvůli zranění zatím nezasáhl.

V kádru se naopak objevili křídlo Davell Roby, rozehrávač Deremy Geiger, power forwardi Reginald Keely a Lukáš Stegbauer, centr Jakub Jokl, shooting guard Radek Farský, small forward Martin Hrabovský a rozehrávač Daniel Szarowski. V listopadu u týmu náhle skončil trenér Dejan Jakara a jeho místo zaujal Řek Christianos Chougkaz, jehož posledním působištěm byl USK Praha.

Brněnský tým měl výtečný začátek sezóny, když po 7 kolech byla jeho bilance 3 - 4. V dalších deseti kolech ale zástupce metropole Moravy přidal pouze 2 výhry a v současnosti je na 10. místě tabulky. Protože ale ztrácí pouhý bod na osmý USK Praha, bude určitě bojovat o výhru a reálnou naději na postup do nejlepší osmičky.

Hlavními oporami jsou všichni tři cizinci. Nejužitečnějším hráčem a nejlepším na doskoku je Reginald Keely, nejvíce zatím bodově přispívá Deremy Geiger (v průměru 15.4 bodu na zápas), který má spolu s Reginaldem Keelym úspěšnost trojek kolem 40 %.

V minulé sezóně jsme oba vzájemné zápasy vyhráli a zvítězili jsme i v prvním vzájemném utkání tohoto ročníku KNBL v Opavě 79:53. Věřme, že přes únavu z náročného úterního utkání s Benátkami, dlouhého cestování a komplikací v podobě zdravotních problémů, budou naši kluci v tomto trendu pokračovat.  

Bude to ale obtížné. Pro horečku nenastoupil v Benátkách Radim Klečka, pro zranění nedohráli Honza Švandrlík a Martin Gniadek. O jejich případném startu se bude zřejmě rozhodovat až před samotným zápasem. Určitě ale nenastoupí Vašek Bujnoch, dobrou zprávou naopak je, že do hry už proti Reyeru Venezia naskočil Radek Kouřil.

Utkání 18. kola KNBL egoé Basket Brno - BK Opava se hraje v brněnské hale Kampus ve čtvtek 10.1.2019 od 20:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.