11. 01. 2019

Náš soupeř v kole 19/19: BK Armex Děčín

Třetí zápas v pěti dnech. Po Benátkách a Brnu čeká na Opavu souboj s Děčínem.

Třetí zápas v pěti dnech. Po Benátkách a Brnu čeká na Opavu souboj s Děčínem.

Basketbal se v tomto městě začal hrát už na konci roku 1945 a od roku 1947 se Děčín účastnil i regulérních soutěží. Nejvyšší soutěž hráli děčínští basketbalisté poprvé v roce 1974, ale od roku 1993 je Děčín mezi naší basketbalovou elitou již nepřetržitě.

První medaili vybojovali děčínští basketbalisté v sezóně 1997/98. Byl to bronz a stejný zisk si v Děčíně zopakovali i v sezónách 2008/09 a 2011/12. V letech 2016 - 2018 pak měli v Děčíně "dobu stříbrnou", neboť se vždy dostali do finále, v němž také vždy podlehli Nymburku. V sezóně minulé prohráli ve čtvrtfinále se Svitavami na 2 - 4 na zápasy a skončili celkově pátí.

Po sezóně odešli Lukáš Bažant, Filip Halada a Pavel Houška, s kariérou vrcholového basketbalisty se rozloučil Jakub Houška, který přešel na pozici asistenta trenéra Pavla Budínského. Do týmu naopak přišli Klinton Carlson a Lamb Autrey, kádr rozšířili i mladíci Jonáš Písařík, Jakub Skalička a David Žikla.

Největším piliřem Děčína je zatím Lamb Autrey, který je nejlepším střelcem, nejlépe doskakujícím hráčem a pochopitelně také hráčem nejužitečnějším. Nejlépe mu zatím sekundují Klinton Carlson a Tomáš Pomikálek.

Děčín je s bilancí 12 - 6 na třetím místě tabulky. Toto umístění si vybojoval v minulém kole, kdy porazil doma Pardubice 72:68 (Autrey 15, Carlson 12). Byla to zároveň čtvrtá děčínská výhra v řadě. 

V posledních dvou sezónách platilo ve vzájemných zápasech Opavy a Děčína okřídlené "můj dům, můj hrad", takže hostující celek vždy odjel s prázdnou. Potvrdilo se to i v 8. kole tohoto ročníku KNBL, kdy jsme v Děčíně prohráli 79:100.

Věřme, že přes velké zdravotní problémy našeho týmu se podaří tento trend udržet. K tomu ale bude potřeba nejen maximálního nasazení hráčů na palubovce, ale také podpora opavského publika.

Utkání 19. kola Kooperativa NBL BK Opava - BK Armex Děčín se hraje v sobotu 12.1.2019 se začátkem v tradičních 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.