14. 01. 2020

Náš soupeř v kole 19/20: BK JIP Pardubice

K utkání 19. kola KNBL ročníku 2019/20 pojedou naši basketbalisté do Pardubic

K utkání 19. kola KNBL ročníku 2019/20 pojedou naši basketbalisté do Pardubic.

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 8 bronzových medailí. Po dvou bronzech ale Pardubice v loňské sezóně nepřešly přes čtvrtfinále s Olomouckem a skončily celkově páté. 

Po sezóně opustili tým všichni Američané a "Beksa" nastoupila na "českou cestu", když jediným cizincem je Ozren Pavlović, který načal v Pardubicích druhou sezónu. Výraznou posilou se stal rozehrávač Tomáš Vyoral, u týmu se hlásil i pivot Prokop Slanina, který po odchodu z Brna hrál v Itálii a v USA.

Pardubice ale měnily nejen hráčský kádr, ale také trenéry. Levella Sanderse nahradil zkušený Američan Kenneth Scalabroni, místo asistenta zaujal Adam Konvalinka.

Pardubičtí basketbalisté jsou po osmnácti kolech na 4. místě tabulky KNBL s bilancí 12 výher a 6 porážek. V minulém kole si Beksa ve vyrovnaném zápase poradila doma s USK 91:81, když hned 27 bodů dala největší opora týmu Tomáš Vyoral. Kromě něho patří ke špičkám Pardubic také Viktor Půlpán, Kamil Švrdlík a Ozren Pavlović.

Stejně jako Opava hrají Pardubice Alpe Adria Cup, v němž bez porážky vyhrály svoji skupinu a postoupily do čtvrtfinále, v němž na ně čekají Patrioti Levice ze Slovenska.

V Pardubicích nás čeká, bez ohledu na současnou ne příliš dobrou formu našeho týmu, velice těžký zápas. Beksa nám určitě bude chtít vrátit porážku z 8. kola, kdy jsme doma zvítězili 85:65. Přesto chtějí naši basketbalisté pro výhru udělat vše.

"Pardubice jsou nepříjemný soupeř a na jejich palubovce obzvášť. Uvidíme, jak to bude. Samozřejmě tam nejedeme prohrát. Každý zápas je jiný, ale o výhru se určitě popereme," řekl k utkání opavský pivot Martin Gniadek.

Zápas 19. kola Kooperativa NBL BK JIP Pardubice - BK Opava se v hale pardubického Sportovního gymnázia hraje ve středu 15.1.2020 se začátkem v 18:00 hod. a sledovat jej můžete živě na stanici ČT Sport. Přímý přenos začíná již v 17.30.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel čtyř mistrovských titulů a pěti vítězství v Českém poháru.