• BK Opava
  • Novinky
  • Náš soupeř v kole 19/21: Královští Sokoli Hr. Králové

  15. 01. 2021

Náš soupeř v kole 19/21: Královští Sokoli Hr. Králové

Nepovedený zápas v Kolíně se naši basketbalisté pokusí napravit v souboji s královéhradeckými Sokoly

Nepovedený zápas v Kolíně se naši basketbalisté pokusí napravit v souboji s královéhradeckými Sokoly.

Klub vznikl již v roce 1924 jako Sokol Hradec Králové Pražské předměstí 2. Tento rok se také považuje za začátek organizovaného basketbalu v Hradci Králové. Hradec Králové si zahrál i nejvyšší soutěž, naposledy v sezóně 1993/94. Dlouho byl hegemonem druhé nejvyšší basketbalové soutěže, ale až čtvrtý pokus v baráži o KNBL byl úspěšný, když Sokoli udolali Jindřichův Hradec.

Premiérová sezóna ale královéhradeckým basketbalistům nevyšla podle jejich představ, když skončili na posledním místě a museli se zachraňovat v nejtěsnější baráži dosavadní historie. Předčasně ukončenou minulou sezónu pak zakončili 9. příčkou.

Hradci se podařilo udržet především jeho základní kostru, ztělesněnou slovenskou podkošovou dvojicí Pavol Lošonský – Peter Sedmák a Srby Nemanjou Baračemem a Pedou Stamenkovičem. Jedinou zajímavou novou tváří je rozehrávač Jiří Šoula, který se po roční pauze vrátil do NBL.

Sokoli již nejsou žádným "otloukánkem" jako tomu bylo v jejich úvodní ligové sezóně. Mají bilanci 8 - 10 a jsou na šestém místě tabulky. Kalendářní rok 2021 zahájili sice prohrou s Nymburkem,ale pak doma zdolali Brno a Svitavy. Z toho je vidět, že budou těžkým soupeřem.

Hlavními oporami týmu trenéra Lubomíra Peterky jsou výše zmínění Peter Sedmák, Pavol Lošonský, Nemanja Barać a Peda Stamenković, který je s průměrem 8.4 asistence na zápas třetí v pořadí KNBL, hned za naším Kubou Šiřinou.

Naši kluci budou chtít ukázat, že zaváhání v Kolíně bylo jen ojedinělou záležitostí. To předpokládá i Petr Czudek: "Po porážce v Kolíně se chceme rehabilitovat domácím vítězstvím. Hradec je velmi dobrý útočný tým, který nelze podcenit. Bude to o naší poctivé obraně. Uvidíme jak se na nás projeví skutečnost, že nemáme na tréninku k dispozici potřebných deset hráčů."

"Proti Hradci chceme ukázat, že jsme zaslouženě na druhém místě tabulky KNBL. Musíme zapomenout na utkání v Kolíně, kde jsme soupeři dovolili nastřílet 19 trojek. Jak říká trenér, bude to o naší obraně," přidává svůj názor Lukáš Bukovjan.

S Hradcem Králové jsme od jeho vstupu do KNBL zatím neprohráli, vyhráli jsme i první vzájemný zápas tohoto ročníku v Hradci poměrem 101:69. Věřme, že v sobotu udržíme přes prořídlý kádr domácí neporazitelnost.

Utkání 19.kola KNBL BK Opava - Královští Sokoli Hradec Králové se hraje 16.1.2021 se začátkem v tradičních 18:00 hod. Zápas bohužel proběhne opět bez diváků, sledovat jej můžete zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.