06. 10. 2017

Náš soupeř v kole 2/17: NH Ostrava

Po úspěšném prvním kole KNBL 2017/18 míří Opava do blízké Ostravy.

Po úspěšném prvním kole KNBL 2017/18 míří Opava do blízké Ostravy.

Historie klubu NH Ostrava sahá do roku 1952, kdy byla založena tělovýchovná jednota Sokol Ocel NHKG Ostrava. Po sloučení s Tatranem Ostrava se pak ostravští basketbalisté dostali až do nejvyšší soutěže, ve které hrají nepřetržitě už prakticky 50 let. Za tu dobu získali 3 stříbrné medaile a 6x obsadili třetí místo. Dvakrát se pak radovali jako vítězové domácího basketbalového poháru. Od roku 1991 se samostatný basketbalový klub jmenuje BK NH Ostrava.

Poslední ligovou medaili, kterou byl bronz, získali ostravští basketbalisté v ročníku 2012/13 Mattoni NBL. Další sezóny sice již tak úspěšné nebyly, přesto byla Ostrava stále pravidelným účastníkem vyřazovacích bojů. V ročníku 2013/14 skončila osmá a v ročníku 2014/15 brala 7. místo. V minulých dvou sezónách se ale do play-off nedostala, její poslední umístění byla 11. příčka.

Po skončení sezóny opustili tým nejen jako již tradičně všichni cizinci, ale i například Vojtěch Bratčenkov, takže ze základní rotace zůstal trenéru Dušanu Medveckému pouze Petr Bohačík. Ostravští doplnili tým celkem šesti cizinci. Přišli Srbové Strahinja Stojačič, Milan Stanojevič a Milič Blagojevič, Američané Brian Bernardi a Russell Woods a ukrajinský rodák a nyní Izraelec Anton Shoutvin. 

"Po měsíci uvidíme, jestli jsme hráče vybrali správně nebo budeme muset udělat další změny," uvedl Dušan Medvecký, který se bude muset vyrovnat s tím, že podle nových pravidel smí být na soupice k zápasu tohoto ročníku Kooperativa NBL pouze pět cizinců.
 
V prvním kole hrála Ostrava v Numburku a podle očekávání prohrála 77:106 (Bernardi 18, Stanojevič 16). To, stejně jako domácí výhra v přípravě 100:74, nás ale nesmí ukolébat, v Ostravě to bude o něčem jiném. "V Ostravě to bude derby se vším všudy, i když Ostraváků tam hraje minimum. Chceme samozřejmě vyhrát," řekl k nadcházejícímu zápasu Filip Zbránek.

Utkání 2. kola KNBL NH Ostrava - BK Opava začíná v ostravské hale Tatran v sobotu 7.10.2017 v 17:30 hod. a naši hráči věří, že je přijede podpořit početná skupina opavských fanoušků.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.