02. 10. 2018

Náš soupeř v kole 2/19: ČEZ Basketball Nymburk

Ve 2. kole KNBL 2018/19 čeká na naše basketbalisty soupeř nejtěžší - mistrovský Nymburk.

Ve 2. kole KNBL 2018/19 čeká na naše basketbalisty soupeř nejtěžší - mistrovský Nymburk.

Začátky basketbalu v tomto středočeském městě se datují do roku 1929, zprvu na sokolské, později i na "nesokolské" bázi. Do šedesátých let se v Nymburku hrál basketbal pouze na krajské úrovni. Startem do "vyšších sfér" byl rok 1996, kdy Nymburk postoupil do třetí ligy. 

O dva roky později pak založili bratři Janstové společnost BK GA Nymburk a tým rychle postupoval až do nejvyšší soutěže. Po 10. místě v premiérové sezóně 2000/01 pak již Nymburk bez medaile nikdy nezůstal, získal celkem 15 mistrovských titulů, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a také již 11 výher v Českém poháru.

Pohyby v kádru nebyly po skončení sezóny tentokrát tak velké. Odešli Ray, Barac, Beriša a Kolář, přišli naopak křídla Kendall Smith, který může alternovat i na rozehře, a A.J. English III. V týmu pokračuje i nejstarší hráč Nymburku, nestárnoucí Petr Benda, který má již 36 let a na svém kontě 11 mistrovských titulů, čímž v uplynulé sezóně vyrovnal bilanci Ládi Sokolovského.

Nymburk, který je samozřejmě hlavním favoritem na další mistrovský titul, v 1. kole KNBL nehrál. Jeho zápas s Pardubicemi byl kvůli kvalifikačním zápasům "Beksy" o Ligu mistrů odložen. Vzájemná bilance Opavy s tímto soupeřem pochopitelně vyznívá hladce pro Nymburk, naše poslední výhra nad dlouholetým mistrem má datum 6.5.2017, kdy jsme doma zvítězili v semifinále play-off 80:76.

Síly soupeře si je pochopitelně vědom i Dušan Štěnička. "Do Nymburku, který pro letošní sezónu znovu výrazně navýšil rozpočet, se letos opět nebude jezdit pro vítězství. A to nejen v KNBL, ale ani v Champions league. My chceme odehrát důstojné utkání a vyvarovat se děsivého množství ztrát, které jsme vyráběli v neděli proti Kolínu," řekl mi ke středečnímu zápasu náš manažer a tiskový mluvčí.

Trenér Nymburku Oren Amiel pro klubový web uvedl: "V novém období není nic náročnějšího než začínat proti finalistovi ze sezony minulé. Přestože jsme neměli optimální přípravu díky velké absenci reprezentantů, už se velice těšíme na start nové sezony. Zápas s Opavou bude jako vždy náročný. Ve své sestavě nezměnili mnoho hráčů a v tom myslím bude jejich největší přednost. Komunikace a týmová chemie bude jejich největší zbraň. Společně s jedinečným herním stylem to ukazuje, že budou opět pro všechny soupeře nebezpečným týmem."

Utkání 2. kola KNBL ČEZ Basketball Nymburk - BK Opava začíná v nymburském SC ČUS ve středu 3.10.2018 v 18:30 hod. 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.