08. 10. 2019

Náš soupeř v kole 2/20: Kingspan Královští Sokoli

Po úvodní výhře v Kolíně se tentokrát naši basketbalisté představí doma. Jejich soupeřem budou Královští Sokoli z Hradce Králové

Po úvodní výhře v Kolíně se tentokrát naši basketbalisté představí doma. Jejich soupeřem budou Královští Sokoli z Hradce Králové.

Klub vznikl již v roce 1924 jako Sokol Hradec Králové Pražské předměstí 2. Tento rok se také považuje za začátek organizovaného basketbalu v Hradci Králové. Hradec Králové si zahrál i nejvyšší soutěž, naposledy v sezóně 1993/94. V posledních letech byl hegemonem druhé nejvyšší basketbalové soutěže, ale až čtvrtý pokus v baráži o KNBL byl úspěšný, když Sokoli udolali Jindřichův Hradec.

Premiérová sezóna ale královéhradeckým basketbalistům nevyšla podle jejich představ, když skončili na posledním místě a museli do baráže. Ta byla tentokrát tříčlenná a o setrvání hradeckých basketbalistů v KNBL rozhodlo v naprosto vyrovnané tabulce až skóre.

Sokoli udrželi jak Slováky Petera Sedmáka a Pavola Lošonského, tak i Srba Pedu Stamenkoviće. K nim přibyl také další Srb Dorde Tresać. Z NCAA přišel David Pekárek, tým posílil také z USA se vracející Dominik Heinzl.

Oba dnešní soupeři zahájili nový ročník Kooperativa NBL rozdílně. Zatímco Opava si dovezla vysokou výhru z Kolína, Královští Sokoli prohráli v Prostějově s Olomouckem 70:93, když jejich nejlepšími střelci v tomto zápase byli Peter Sedmák s 15 a Pavol Lošonský se 12 body. Dobrý zápas odehrál také David Pekárek.

Hosté se ale před zápasem v Opavě určitě nevzdávají. "Máme kompletní tým a chceme předvést lepší výsledek než minulou sobotu v Prostějově s týmem BK Olomoucko. V týmu BK Opava jsou dobří střelci, ale celkově máme výškovou převahu. Jedeme se tam poprat a urvat co nejlepší výsledek. Každý zápas začíná 0:0," řekl trenér Lubomír Peterka.

"Nemáme co ztratit. Do zápasu půjdeme s respektem, ale budeme si věřit. Poučení z minulého zápasu s týmem BK Olomoucko je jasné. Musíme přitvrdit v obraně a v útoku být více kolektivní. Máme šanci uspět," věří v úspěch Peter Sedmák.

Opavští ale porážku nepřipouštějí. "Hradec udržel loňský tým pohromadě, takže bude sehranější oproti minulému ročníku ligy. My chceme zůstat na vítězné vlně a dosáhnout na letošní druhou výhru. Věřím, že přijdou diváci a vytvoří domácí atmosféru," spoléhá i na opavské publikum trenér Petr Czudek.

Podobně to vidí i kapitán Jakub Šiřina: "Letošní ročník KNBL bude hodně vyrovnaný, takže doma nesmíme zaváhat a musíme předvést takový výkon, abychom zvítězili a zároveň nalákali diváky na další domácí zápasy."

Doufejme, že s výborným publikem v zádech naši ve středu nezaváhají a připíší si druhou výhru v novém ročníku KNBL.
 
Utkání BK Opava - Kingspan Královští Sokoli se hraje ve středu 9.10.2019 se začátkem v tradičních 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.