15. 09. 2020

Náš soupeř v kole 2/21: Dekstone Tuři Svitavy

Ve druhém kole Kooperativa NBL přivítáme v Opavě celek svitavských Turů

Ve druhém kole Kooperativa NBL přivítáme v Opavě celek svitavských Turů.

Basketbal se ve Svitavách hraje již od roku 1951, ale v nejvyšší soutěži se celek z tohoto města představil až v sezóně 2010/11. Svitavy končily vždy pod hranicí play-off, až v sezóně 2015/16 toto "prokletí" překonaly a z osmého místa šly na mistrovský Nymburk. Byly z toho sice 3 inkasované stovky a očekávaná prohra 0 - 3, ale přesto se jednalo o velký úspěch svitavského basketbalu.  

Od té doby již svitavští basketbalisté v play-off nechyběli a ve dvou posledních sezónách skončili vždy na čtvrtém místě. V nedohrané sezóně 2019/20 skončily Svitavy hned za Opavou na 3. místě skupiny A1.

Po této "koronavirové" sezóně opustili Svitavy, kromě Slováka Marka, všichni cizinci a také kvarteto Kotásek, Puršl, Jelínek a Kovář. Z Olomouce naopak přišli Goga se Sehnalem, z Opavy Bujnoch s Dragounem, z USK Praha pak Proleta s Křivánkem. Z USA se vrátil Marek Welsch, který hrál v NCAA. Po více než desetiměsíční pauze naskočil do zápasu také Matěj Svoboda, který hned zatížil konto Nymburku 22 body.

Svitavy totiž zahájily novou soutěžní sezónu s mistrovským Nymburkem, jemuž doma podlehly 84:107. Přesto mají Tuři letos velké ambice a jejich cílem je určitě zisk první medaile pro svitavský basketbal.

Vzájemné zápasy Opavy a Svitav většinou vyhrávají domácí. Bylo tomu tak v minulé sezóně nejen v ligových zápasech, ale také v přípravě. Věřme tedy, že tato "tradice" bude naplněna i v utkání 2. kola KNBL 2020/21 a výhra zůstane doma.

Hraje se ve středu 16.9.2020 od 18:00 hod., nezasáhne-li "vyšší moc". Prvním odloženým zápasem nového ročníku KNBL je souboj Brna s Olomouckem. Hráči Brna jsou totiž v prventivní karanténě.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.