17. 01. 2020

Náš soupeř v kole 20/20: mmcité 1 Basket Brno

Potvrdit výhru z Pardubic, to je úkol našich basketbalistů v zápase z Brnem

Potvrdit výhru z Pardubic, to je úkol našich basketbalistů v zápase z Brnem.

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat celek mmcité 1 Basket Brno, který byl založen v roce 2013. Tým se zatím nikdy nedostal do play-off, dokonce se musel v sezóně 2014/15 zachraňovat v baráži. Nejlepší umístění byla zatím 9. příčka v sezóně 2016/17.

V sezóně minulé se sice brněnští basketbalisté probojovali do nadstavbové skupiny A1, ale v předkole play-off podlehli 0 - 2 celku USK Praha a bylo z toho tak "pouze" vyrovnání nejlepšího umístění, tedy 9. místo.

I z Brna po sezóně odešli všichni Američané, tedy Geiger, Keely a Roby, do Ostravy se přesunul Radek Pumprla. Přišli naopak pivoti Slovák Richard Körner a Petr Heřman, na rozehrávku Američan Bryan Smithson a na křídlo Filip Novotný. 

Na brněnské lavičce se objevil trenér Lubomír Růžička, který předtím skončil z osobních důvodů ve Svitavách a nahradil Řeka Christianose Chougkaze. Později Brno posílili ještě Senegalec Pape Diatta a Slovinec Andraž Kavaš. Naopak Richard Körner odehrál jen 3 zápasy.

Vedení týmu ale nepřesvědčili ani další dva výše zmínění cizinci, takže se hledalo dál. V listopadu se vrátil do Brna Davell Roby a v prosinci posílil sestavu Jakub Krakovič, který po odchodu z Děčína působil v Rakousku.

Brno po středeční těsné porážce s Ostravou 83:85 kleslo na předposlední místo tabulky, když má stejnou bilanci jako poslední Kolín, tedy 3 výhry a 16 porážek. Davell Roby a Jakub Krakovič se hned po příchodu zařadili mezi největší opory týmu, k nimž patří také Bryan Smithson nebo momentálně zraněný pivot Petr Heřman.

V 9. kole jsme v Brně zvítězili 90:64 a favority budeme i v sobotním zápase. Rozdílné postavení obou týmů nás ale nesmí ukolébat. Je třeba nic nepodcenit a od začátku jít za cílem, kterým může být pouze výhra. To si samozřejmě naši basketbalisté uvědomují.

"Chceme navázat na koncentrovaný výkon ze středy v Pardubicích. Brno je sice v druhé polovině tabulky, ale dokáže potrápit favority, což dokázalo například v Děčíně. Nesmíme nic podcenit a soustředit se na náš výkon," řekl k utkání Petr Czudek, který bude v sobotu postrádat Mirka Kvapila a pravděpodobně také Vojtu Bratčenkova.

Podobně to vidí i Filip Zbránek: "Musíme proti Brnu zahrát naplno od začátku. Nedopustíme, aby se utkání vyvíjelo jako minulou sobotu s Ostravou. Ve středu jsme zvítězili v Pardubicích, tak to musíme potvrdit i proti Brnu."

Výhra v Pardubicích přinesla do týmu pohodu. "Pro nás je tato výhra důležitá hlavně po těch různých mediálních honičkách, krizích a já nevím čem, kolik jsme zaknihovali proher a tak dále. Jsem rád, že jsme se od toho odpoutali, média tam u nás v Polsku nás nechají na pokoji a my si půjdeme dál hrát," řekl na tiskovce po utkání v Pardubicích svým typickým stylem Petr Czudek.

Všichni věří, že s podporou skvělých fanoušků zápas s Brnem opavští basketbalisté zvládnou a upevní si tak druhé místo v tabulce.

Utkání 20. kola KNBL BK Opava - mmcité 1 Basket Brno se hraje v sobotu 18.11.2020 se začátkem v obvyklých 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.