21. 01. 2021

Náš soupeř v kole 20/21: BK JIP Pardubice

Po Děčínu, Kolínu a Hradci Králové čeká na Opavu další soupeř od Labe - Pardubice

Po Děčínu, Kolínu a Hradci Králové čeká na Opavu další soupeř od Labe - Pardubice.

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 8 bronzových medailí. Po dvou bronzech ale Pardubice v předloňské sezóně nepřešly přes čtvrtfinále s Olomouckem a skončily celkově páté. V minulém ročníku před předčasným koncem KNBL figurovala "Beksa" na 4. místě.

Poté profesionální kariéru ukončili Radek Nečas s Ondřejem Kohoutem, odešli také Pavlović a rozehrávač Viktor Půlpán. Tým naopak posílil slovenský pivot Jakub Merešš, na stejnou pozici se vrátil z hostování v Brně Petr Heřman a přišel také ex-olomoucký Američan Thomas Dunans. Jakub Merešš ale hrál naposledy koncem září, od té doby je zraněný.

Pardubicím se letos nedaří tak, jako v jiných ročnících a s bilancí 8 - 11 jsou na sedmém místě tabulky. O elitní nadstavbovou skupinu tak musí ještě tvrdě bojovat. První obětí této situace se stal renomovaný trenér Ken Scalabroni, kterého zatím nahradila dvojice Adam Konvalinka a Dušan Bohunický.

Lídrem jejich týmu je reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral (v průměru 20.3 bodu, 6.2 asistence, 5.6 doskoku, val. 25.1), spolehnout se mohou také na Thomase Dunanse, Kamila Švrdlíka a Prokopa Slaninu.

Naši basketbalisté si výhrou s Hradcem Králové na rozdíl od Pardubic již s předstihem zajistili elitní nadstavbovou skupinu, ale chtěli by potvrdit svou letošní formu i v městě perníku. Otázkou je zdravotní stav týmu. U Kuby Šiřiny je prognóza nejistá, Mirek Kvapil již začal s tréninkem, ale není jasné, jak se na něm podepsala dlouhá absence. Stále jsou mimo dlouhodobí marodi Radim Klečka, Matouš Kurečka a Adam Robenek.

Zápas 20. kola KNBL BK JIP Pardubice - BK Opava se hraje v pátek 22.1.2021 se začátkem v 17:45 hod., sledovat jej můžete zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.