10. 10. 2017

Náš soupeř v kole 3/17: Dekstone Tuři Svitavy

Ve třetím kole KNBL přivítáme na naší palubovce svitavské Tury.

Ve Svitavách se hraje basketbal již od roku 1951, ale v nejvyšší soutěži se celek z tohoto města představil až v sezóně 2010/11. Svitavy končily vždy pod hranicí play-off, až v sezóně 2015/16 toto "prokletí" překonaly a z osmého místa šly na mistrovský Nymburk. Byly z toho sice 3 inkasované stovky a očekávaná prohra 0 - 3, ale přesto se jednalo o skvělý úspěch svitavského basketbalu.  

Na toto umístění navázali Tuři i v sezóně minulé, kdy obsadili ve skupině A2 první místo a ve čtvrtfinále statečně bojovali s Pardubicemi. Nakonec sice prohráli 1 - 3, ale bylo to další vylepšení nejlepšího výsledku pro město na pomezí Čech a Moravy.

To ale zřejmě nebude vše. Svitavy sice posilovaly již během minulého ročníku KNBL (Slezák, Marko), ale kádr týmu se po sezóně ještě zkvalitnil. Odešli sice Mickelson s Vučicou, Andres a Bašta, ale posily stojí za to. Asi největší je Garret Kerr, který přišel z Kolína, do české ligy se vrátili Luboš Stria a Šimon Puršl, do týmu se zapojili i mladíci Luboš Kovář a Eduard Kotásek.

Když k tomu připočteme, že ve Svitavách udrželi třeba pivoty Jelínka a Roseboroa, máme tady tým, který někteří experti před sezónou považovali za černého koně letošního ročníku Kooperativa NBL. Na naše kluky tak nečeká nic jednoduchého.

Svitavy měly na začátek sezóny těžký los. Nejprve zajížděly do Děčína, kde po velkém boji prohrály 81:83, ve druhém kole vzdorovaly doma mistrovskému Nymburku (80:90). Budou si tedy určitě chtít svoji bilanci v Opavě vylepšit. To ví i Petr Czudek.

"Se Svitavami jsme odehráli poslední přípravné utkání před ligou, které nám výsledkově vyšlo. Pro středeční zápas to však nic neznamená. Soupeř má těžké rozlosování, začínal v Děčíně a v minulém kole měl doma Nymburk. Určitě bude chtít porážkovou šňůru přerušit. My máme za sebou dva velmi dobré výkony, které znamenají dvě vítězství a taky nebudeme chtít šňůru vítězství přerušit. Zvláště když hrajeme před domácím publikem," řekl k zápasu náš trenér.

A Filip Zbránek dodává: "Před domácím publikem chceme zvítězit. V přípravě jsme Svitavy porazili dost výrazně, ale ve středu to bude jiný zápas. Soupeř je silný, což dokázal v sobotu proti Nymburku, kdy prohrál jen o deset bodů. Pokud my předvedeme to co v Ostravě ve druhé půli, nemusíme se obávat o výsledek."

Čeká nás tedy soupeř na kvalitativně vyšší úrovni než v prvních dvou kolech, ale naši basketbalisté to s podporou fanoušků určitě zvládnou!

Utkání BK Opava - Dekstone Tuři Svitavy začíná ve středu 11.10.2017 v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.