11. 10. 2019

Náš soupeř v kole 3/20: BK Armex Děčín

Po dvou výhrách jedou naši basketbalisté na palubovku obhájce stříbrných medailí. Čeká nás dlouhá cesta do Děčína.

Po dvou výhrách jedou naši basketbalisté na palubovku obhájce stříbrných medailí. Čeká nás dlouhá cesta do Děčína.

Basketbal se v tomto městě začal hrát už na konci roku 1945 a od roku 1947 se Děčín účastnil i regulérních soutěží. Nejvyšší soutěž hráli děčínští basketbalisté poprvé v roce 1974, ale od roku 1993 je Děčín mezi naší basketbalovou elitou již nepřetržitě.

První medaili vybojovali děčínští basketbalisté v sezóně 1997/98. Byl to bronz a stejný zisk si v Děčíně zopakovali i v sezónách 2008/09 a 2011/12. V letech 2016 - 2018 pak měli v Děčíně "dobu stříbrnou", neboť se vždy dostali do finále, v němž také vždy podlehli Nymburku. Pak sice brali jen páté místo, ale v minulé sezóně skončili opět na stříbrné příčce, když ve čtvrtfinále porazili Opavu 4 - 3 a v semifinále Svitavy 4 - 2.

Po sezóně odešel z Děčína pouze jeho kapitán Jakub Krakovič, podařilo se naopak udržet nejen Klintona Carlsona, ale nakonec také nejlepšího hráče Děčína v sezóně 2018/19 Lamba Autreyho. Tým tak doplnili pouze mladíci Rozsypal, Mach a Bobek. Stejně jako Opava bude tedy i Děčín sázet v této sezóně na sehraný kolektiv.

Děčín zatím rovněž jede na vítězné vlně, když v prvním kole porazil po dvojím prodloužení doma Svitavy 98:96 a v tom druhém napodobil Opavu a hladce vyhrál v Kolíně 91:75.

Děčínští si po výborném úvodu věří. "V sobotu nás čeká Opava, se kterou jsme loni sehráli velmi vyrovnané a těžké čtvrtfinále, jež rozhodl až sedmý zápas. Kádr Opavy zůstal takřka beze změny a sehranost bude opavskou devizou. Naším cílem v utkání bude pokusit se tuto sehranost rozbít a vyhrát. Očekávám těžký a napínavý zápas, na který se moc těším," řekl k zápasu trenér Tomáš Grepl.

A pivot Robert Landa dodal: "S Opavou je každé utkání velká bitva a k vítězství často pomůže silná podpora domácích fanoušků. Přeji děčínskému publiku očekávané dramatické utkání se šťastným koncem pro Válečníky. Tým nechá na hřišti všechno."

Ani naši ale nepojedou do Děčína prohrát. "Teď nás bude čekat opravdu obtížný zápas po dlouhé cestě v Děčíně, ale pojedeme tam samozřejmě vyhrát. Hrají hodně tvrdě a bojovně, na to se musíme připravit. Musíme hrát chytrý basketbal, za minulé play off jim máme co vracet," řekl k sobotnímu zápasu Filip Zbránek.

"Zelo" si ale v Děčíně bohužel nezahraje. "Do Děčína jedeme bez dvou hráčů základní rotace. Radim Klečka má zlomeninu zánártní kůstky a Filip Zbránek natažené kotníkové vazy. Nejsme favorité a tak můžeme jenom překvapit," sdělil mi neveselou zprávu náš tiskový mluvčí Dušan Štěnička.

To jsou po teprve dvou odehraných kolech dosti nepříjemné zdravotní komplikace. Zbytek týmu to ale určitě ještě více semkne a pokusí se udržet na vítězné vlně.

Utkání BK Armex Děčín - BK Opava se hraje v děčínském Armex Sportcentru v sobotu 12.10.2019 se začátkem v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.