12. 01. 2021

Náš soupeř v kole 3/21: BC GEOSAN Kolín

Dvakrát odložený zápas 3. kola KNBL s kolínskými Medvědy by se měl odehrát tuto středu

Dvakrát odložený zápas 3. kola KNBL s kolínskými Medvědy by se měl odehrát tuto středu.

Basketbal se v Kolíně začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě. Získal již i bronzovou medaili a to v roce 2012. 

V předposledních čtyřech ročnících KNBL se Kolín vždy probojoval do play-off. V minulé sezóně ale vypadl v předkole play-off s Ústím nad Labem a obsadil konečné 10. místo. V nedohrané sezóně 2019/20 byli kolínští basketbalisté 11.

Po sezóně odešli z Kolína Richardson, Igrutinovič, Durham, Gill, Granič, Kolář, Brožek a Kačer. Po ročním angažmá v Brně se vrátil Filip Novotný, pod košem posílili Medvědi o Jiřího Jelínka, do Kolína se vrátil také Lee Skinner, přišli rovněž slovenský pivot Jakub Petráš a majitel tří občanství (českého, chorvatského a italského) Armin Mazić.

Mazić ale v Kolíně vydržel pouze dva zápasy místo něj pak angažovali v týmu trenérů Miroslava Sodomy a Filipa Rytiny americké křídlo Devanteho Wallace, který působil dříve ve Slunetě Ústí nad Labem.

Medvědi patří k překvapením letošního ročníku KNBL. S bilancí 9 - 7 zaujímají 4. místo současné tabulky a kromě Nymburku, Opavy a USK mají v této sezóně na svém kontě skalpy všech ostatních týmů KNBL. K nejvýraznějším postavám patří Adam Číž (4. střelec a 4. nejužitečnější hráč KNBL), Lee Skinner, Devonte Wallace nebo mladý Filip Novotný. Hodně je vidět i nestárnoucí a již čtyřicetiletý veterán David Machač.

S Kolínem jsme naposledy prohráli 7.11.2016, v dalších 10 mistrovských zápasech jsme byli úspěšní. Náš poslední zápas s Medvědy jsme sehráli 12.prosince 2020 na své palubovce a vyhráli jsme po vyrovnaném průběhu 82:72. Naši soupeři nám určitě budou chtít tuto porážku vrátit.

Opava se po nucené koronavirové přestávce vrátila do hry vítězstvím nad Děčínem, čímž natáhla vítěznou šňůru již na 10 utkání. Snahou bude se na vítězné vlně udržet, i když to na horké kolínské půdě bude velmi obtížné.

Dohrávka 3. kola KNBL 2020/21 BC Geosan Kolín - BK Opava se odehraje ve středu 13.1.2021 se začátkem v poněkud netradičních 19:45 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.