12. 10. 2018

Náš soupeř v kole 4/19: Královští Sokoli

V dalším kole KNBL hostíme Královské Sokoly z Hradce Králové.

V dalším kole KNBL hostíme Královské Sokoly z Hradce Králové.

Klub vznikl již v roce 1924 jako Sokol Hradec Králové Pražské předměstí 2. Tento rok se také považuje za začátek organizovaného basketbalu v Hradci Králové. Hradec Králové si zahrál i nejvyšší soutěž, naposledy v sezóně 1993/94. V posledních letech byl hegemonem druhé nejvyšší basketbalové soutěže, ale až čtvrtý pokus v baráži o KNBL byl úspěšný, když Sokoli udolali Jindřichův Hradec.

Po sezóně nastala obměna kádru. Sokoly opustili například Marquardt, Majerík či Špaček, ale management nezahálel. První posilou byl Dušan Pandula, který přišel ze sousedních Pardubic. Tým dále rozšířili například slovenský pivot Peter Sedmák, bosenský reprezentant a rozehrávač Marko Rikalo nebo Američan Bryce Canda, ze zahraničí se vrátil pivot Tomáš Hampl, z Nymburka hostuje mladé křídlo Martin Kolář.

Papírově je sice hlavním trenérem Dušan Pandula, ale tým fakticky vede Lubomír Peterka, s jehož působením jsou spjaty všechny úspěchy posledních let. Královští Sokoli zatím na výhru v tomto ročníku KNBL stále čekají, když prohráli v Děčíně, doma s USK i v Pardubicích. Nejvíce je asi mrzí domácí zápas s USK, který ztratili až v samotné koncovce. Nejlepšími střelci dosavadního průběhu jsou v Hradci Králové Bryce Canda a Dušan Pandula.

Přes prozatímní bilanci našeho soupeře 0 - 3 ho není radno podceňovat. Navíc naši kluci mají v nohách nesmírně náročný zápas Ligy mistrů s Nanterre, ale po výhře se určitě regeneruje rychleji. Že souboj s Hradcem Králové nebude jednoduchý, to si uvědomují v Opavě všichni.

"Čeká nás nováček KNBL, který hraje zejména venku bez zábran. Musíme si dát pozor na obranu, kde zřejmě nemůžeme hrát tak tvrdě jako v CBL. V hradeckém týmu jsou hráči s ligovými zkušenostmi jako třeba Sedmák, Pandula nebo Jiříček. Není to jednoduchý soupeř," řekl k utkání asistent trenéra Kryštof Vlček.

A Martin Gniadek dodává: "Neznámý a nevyzpytatelný soupeř, který je sice zatím bez vítězství, ale s USK prohrál jen o tři body a to je slušný výkon. Nejvíc si musíme dát pozor na Petra Sedmáka a Dušana Pandulu, kteří mají kvalitu i zkušenost."

Věřme, že se naši basketbalisté po výhře v Lize mistrů zkoncentrují také na českou ligu a i za pomoci fanoušků zůstane výhra v Opavě. Zápas 4. kola Kooperativa NBL BK Opava - Královští Sokoli začíná v sobotu 13.10.2018 v tradičních 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.