18. 10. 2019

Náš soupeř v kole 4/20: Sluneta Ústí nad Labem

Soubojem dosud neporažených týmů pokračuje KNBL 2019/20. V Opavě přivítáme ústeckou Slunetu

Soubojem dosud neporažených týmů pokračuje KNBL 2019/20. V Opavě přivítáme ústeckou Slunetu.

První zmínky o basketbalu v Ústí nad Labem se datují do roku 1946. V Ústí se basketbal hrál postupně pod názvy Sokol, TJ Slovan, Železničáři a pak dlouhou dobu jako TJ Lokomotiva, později BK Lokomotiva 91. Další názvy byly BK SPOLCHEMIE a BK SČP. 

Poprvé ústečtí basketbalisté hráli v nejvyšší soutěži v sezóně 1993/94, kdy obsadili 7. místo, ale hned v té další sestoupili. Celkem v té době odehrálo Ústí nad Labem v nejvyšší soutěži 14 sezón, ale na vyšší než 7. příčku nikdy nedosáhlo.

V sezóně 2007/08 pak reprezentanti krajského města z ligy sestoupili naposledy a na postup dosáhli opět až v roce 2011. Jejich nejlepším umístěním jsou zatím dvě šestá místa v sezónách 2013/14 a 2014/15. V minulém ročníku KNBL pak brali na severu Čech 7. příčku, když po výhře v předkole nad Kolínem je ve čtvrtfinále play-off vyřadily Svitavy.

Po sezóně odešli Američané Wisseh a Martin, do Ostravy zamířil Šmíd a s vrcholovým basketbalem se rozloučil Šteffel. Přišli Josh Brown a Joshua David (oba USA), z Ostravy se vrátil do rodného kraje děčínský odchovanec Lukáš Bažant, kádr doplnili mladí basketbalisté Jan Karlovský a Johan Haiblík.

Ústí mělo letos výtečný rozjezd, když po výhře v prodloužení v Brně doma rovněž po prodloužení zdolalo Olomoucko a tento start potvrdilo vítězstvím v Hradci Králové. Střelecky se zatím nejvíce daří Spenceru Svejcarovi, Pavlu Houškovi a Ladislvu Peckovi, dva posledně jmenovaní tradičně vládnou v Ústí také na doskoku.

"V sobotu na sebe narazí dva dosud neporažené týmy letošního ročníku KNBL. My si musíme pohlídat podkošovou sílu Ústí, kterou tvoří Pavel Houška a Láďa Pecka. Jsme na začátek sezóny trochu více limitováni zraněními, ale takový už je sport. Uděláme před domácím publikem vše pro to, abychom to byli my, kdo bude i po čtvrtém kole neporaženým týmem," řekl před zápasem Petr Czudek.

A opavský smolař Radim Klečka dodal: "Bohužel nemohu nastoupit, jelikož mám zlomenou zánártní kůstku. Klukům věřím, že zůstanou na vítězné vlně a v domácím prostředí dokážou porazit silné Ústí."

Zranění je na začátek sezóny opravdu až příliš. Radim Klečka určitě nenastoupí, start Filipa Zbránka není příliš pravděpodobný. Věřme, že naražený bok z utkání s Děčínem již pustí do bojů Vaška Bujnocha stejně jako problematické koleno Vojtu Bratčenkova.

Opavští si středu zpestřili šedesátibodovou výhrou nad v podstatě juniorkou maďarského Körmendu v AAC. Fanoušci jim vytvořili výbornou atmosféru a všichni věří, že i v sobotu je požene publikum za další výhrou.

Utkání 4. kola Kooperativa NBL BK Opava - Sluneta Ústí nad Labem se hraje v sobotu 19.10.2019 se začátkem v tradičních 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.