22. 09. 2020

Náš soupeř v kole 4/21: BK Olomoucko

Ve 4. kole KNBL 2020/21 prověří opavské basketbalisty BK Olomoucko

Ve 4. kole KNBL 2020/21 prověří opavské basketbalisty BK Olomoucko.

Tento klub má poměrně krátkou historii. Vznikl jako nástupce týmu Orli Prostějov, který kvůli finančním problémům ukončil působení v českém basketbale. Nově vytvořený klub převzal závazky Orlů a také i jejich licenci pro naši nejvyšší soutěž. V Prostějově má také své zázemí.

V první sezóně svého působení v Kooperativa NBL skončilo Olomoucko  na solidním šestém místě, když ho ve čtvrtfinále vyřadila Opava 4 - 0 na zápasy. V předminulé sezóně tým již prošel přes Pardubice do semifinále. Tam byl nad jejich síly Nymburk, ale v boji o bronz přehráli Hanáci Svitavy 2 - 0 a brali své první medaile. Nedohranou poslední sezónu pak zakončili na 5. místě.

Po sezóně opustili Olomoucko všichni cizinci a z českých hráčů Marek Sehnal, Goga, Dedek a Norwa. Pod košem pak tým trenéra Predraga Benačka posílili Srb s chorvatským pasem Nemanja Bezbradica a Slovinec Leon Šantelj, z Děčína přišel rozehrávač Lukáš Feštr. Po dlouhé pauze, zaviněné zraněním, se na palubovce opět objevil bývalý hráč Opavy Radek Kouřil.

Olomoucko porazilo v prvním kole nového ročníku Kooperativa NBL Děčín 91:77 a po nucené koronavirové pauze (mělo hrát v Brně) podlehli basketbalisté Olomoucka doma Nymbuku až v koncovce 95:98. To svědčí o tom, že síla týmu z Hané bude letos opět velká a jejich ambice vysoké. Přesto se naši hráči o vítězství porvou.

"Nebude to jednoduchý zápas. My jsme žel vypadli z rytmu, nehráli jsme v sobotu v Kolíně. Naopak Olomoucko předvedlo úžasný obrat proti Nymburku, kde otočili vývoj utkání z minus dvacet devět až na plus dva. Je to silný tým se zahraničními hráči a budou kousat. Hrajeme doma, chceme pokračovat v započatých výkonech a zejména zopakovat přístup, který jsme předvedli proti Svitavám," řekl k zápasu Petr Czudek.

"Olomoucko má letos opět silný tým, který posílili zahraniční hráči. Ve výborných výkonech z konce loňské sezóny pokračuje Franta Váňa a do hry se už po zranění vrátil Radek Kouřil. Olomoucko v minulém kole potrápilo Nymburk, což svědčí o jeho síle. My samozřejmě chceme pokračovat ve vítězné sérii," dodal Luděk "Larry" Jurečka.

Jak už bylo řečeno, kvůli karantény Kolína měli naši kluci o víkendu volno. Přesto spolu s dlohodobě zraněným Radimem Klečkou bude trenérské dvojici Petr Czudek - Kryštof Vlček chybět Jirka Štěpánek, který má problémy s kolenem. Diváci ale budou určitě opět šestým opavským hráčem.

Utkání 4. kola Kooperativa NBL 2020/21 BK Opava - BK Olomoucko se hraje ve středu 23.9.2020 se začátkem v tradičních 18:00 hod. Pro diváky bude platit stejný režim jako na zápase se Svitavami (podrobnosti zde), nerozhodne-li na poslední chvíli ministr zdravotnictví jinak.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.