20. 10. 2017

Náš soupeř v kole 5/17: BK Armex Děčín

Prodloužit vítěznou šňůru se pokusí naši basketbalisté v zápase s Děčínem.

Prodloužit vítěznou šňůru se pokusí naši basketbalisté v zápase s Děčínem.

Basketbal se v tomto městě začal hrát už na konci roku 1945 a od roku 1947 se Děčín účastnil i regulérních soutěží. Nejvyšší soutěž hráli děčínští basketbalisté poprvé v roce 1974, ale od roku 1993 je Děčín mezi naší basketbalovou elitou již nepřetržitě.

První medaili vybojovali děčínští basketbalisté v sezóně 1997/98. Byl to bronz a stejný zisk si v Děčíně zopakovali i v sezónách 2008/09 a 2011/12. V posledních třech sezónách pak mají v Děčíně "dobu stříbrnou", neboť se vždy dostali do finále, v němž také vždy podlehli Nymburku. 

Pohyby v kádru Děčína po sezóně nebyly velké. Vábení nymburského mistra neodolal rozehrávač Tomáš Vyoral, s týmem už nebudou pokračovat ani Palyza s Gavendou. Na jejich místa přišli z USK rozehrávač Lukáš Feštr a pivot Pavel Grunt, ze Slovenska se do Čech vrátil karlovarský odchovanec Filip Halada. Trenér Pavel Budínský tak může sázet na sehraný kolektiv.

Děčín má zatím bilanci 2 - 2, když na domácí palubovce zdolal Svitavy a Olomoucko, podlehl pak v Praze USK a doma Nymburku. Děčínští hrají stejně jako Opava bez jediného cizince, střelecky i na doskoku se zatím nejvíce daří trojici Ondřej Šiška, Pavel Houška a Tomáš Pomikálek.

V minulé sezóně vítězil ve vzájemných zápasech vždy domácí tým, věřme, že se to bude opakovat i v sobotním utkání. Jednoduché to ale naši basketbalisté mít nebudou, vždyť v předsezónních prognózách byli "Válečníci" prakticky všemi basketbalovými odborníky pasováni na horkého kandidáta na medaili. Naši kluci ale mají skvělý nástup do sezóny a s podporou domácího publika budou chtít vítěznou sérii prodloužit. 

V tomto duchu mluvil i Petr Czudek: "Rádi bychom navázali na koncentrovaný a dobrý výkon, který jsme předvedli na USK. Děčín je trojnásobný vicemistr a jde z něj respekt. My samozřejmě chceme doma prodloužit vítěznou sérii, ale musíme být v zápase po celých čtyřicet minut a to může přinést úspěch."

A Radim Klečka dodává: "S Děčínem hrajeme již několik let vyrovnaná utkání. V sobotu to zřejmě nebude jiné. Pokud zahrajeme stejně odpovědně a kolektivně jako v Praze, máme nárok pomýšlet na vítězství."

Utkání 5. kola Kooperativa NBL BK Opava - BK Děčín začíná v sobotu 21.10.2017 v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.