02. 10. 2020

Náš soupeř v kole 6/21: Basket Brno

První tým, se kterým se utkají brněnští basketbalisté po koronavirové karanténě, bude Opava

První tým, se kterým se utkají brněnští basketbalisté po koronavirové karanténě, bude Opava.

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat celek Basket Brno, který byl založen v roce 2013. Tým se zatím nikdy nedostal do play-off, dokonce se musel v sezóně 2014/15 zachraňovat v baráži. Nejlepší umístění byla zatím 9. příčka v sezóně 2016/17.

V sezóně předminulé se sice brněnští basketbalisté probojovali do nadstavbové skupiny A1, ale v předkole play-off podlehli 0 - 2 celku USK Praha a bylo z toho tak "pouze" vyrovnání nejlepšího umístění, tedy 9. místo. V nedohrané "covidové" sezóně skončili brněnští basketbalisté na místě dvanáctém.

Po této sezóně opustili Brno Stegbauer, Kirves, Heřman, Roby, Smithson, Kereselidze, Szarowski a také křídelník Filip Novotný. Z Pardubic přišel reprezentační rozehrávač Viktor Půlpán, ze Svitav zase pivot Šimon Puršl. Tým trenéra Lubomíra Růžičky se rozrostl i některé mladé hráče, příkladem budiž šestnáctiletý Lukáš Olbort nebo osmnáctiletý Richard Bálint.

Prakticky přímo do karantény přišel k týmu Američan Marcellus Garrick, v tomto týdnu se pak k brněnským basketbalistům připojil také jeho krajan Gavion Blake, který má za sebou zahraniční štace v Austrálii a Dánsku.  

Brněnští v 1. kole porazili doma Kolín 78:61, ale pak jejich další jízdu uťala karanténa kvůli onemocnění 13 hráčů a členů realizačního týmu covidem 19. Karanténa skončila Brnu v sobotu a pomalu najížděli na režim se zátěží. Uvidíme, jak se s tím během týdne vyrovnali.

"Brno se vrací na palubovku po měsíční pauze zaviněné karanténou týmu. V letošním roce se hostům podařilo postavit silný tým, který bude zlobit všechny soupeře. My chceme pokračovat v dosavadních výkonech a předvést divákům vítězný basketbal," je si přesto vědom síly soupeře Petr Czudek.

Podobný názor má kapitán týmu Jakub Šiřina: "Hosté budou po pauze natěšení na basket a určitě nepřijedou prohrát. My jsme si vědomi síly soupeře. Chceme pokračovat ve vítězné sérii a před dvěma zápasy na palubovkách Nymburka a Hradce Králové zaznamenat další domácí výhru."

Věřme, že s podporou skvělého opavského publika nebude naše vítězná série přerušena.

Utkání 6. kola KNBL 2020/21 BK Opava - Basket Brno se odhraje v sobotu 3.10.2020. Upozorňujeme všechny fanoušky, že po dohodě se Slezským FC bude začátek zápasu až v 18:30 hod.! Opatření budou stejná, jako při minulých zápasech (roušky, sektory).

Příznivci opavského basketbalu si mohou v sobotu od 15:00 hod. dát předkrm v podobě zápasu 2. ligy mezi BK Opava B a SK Žabovřesky.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.