03. 11. 2017

Náš soupeř v kole 7/17: BK Olomoucko

V dalším kole Kooperativa NBL přivítáme v Opavě tým BK Olomoucko.

BK Olomoucko - klub bez historie. To je stručná charakteristika našeho soupeře. Ten vznikl jako nástupce týmu Orli Prostějov, který loňskou sezónou kvůli finančním problémům ukončil působení v českém basketbale. Nově vytvořený klub převzal závazky Orlů a také i jejich licenci pro naši nejvyšší soutěž.

Polovinu kádru tvoří bývalí hráči Prostějova, například zkušený pivot Michal Norwa či nadějný rozehrávač Marek Sehnal. Do týmu přišel z Brna veterán Michal Křemen, dále Slovinec Jan Močnik a Srb Filip Šepa a Američané Charles Mitchell, Jon-Christopher Fuller a Auston Barnes. Posledně jmenovaný ale odehrál pouze úvodní dvě kola.

Zřejmě největší posilou byl ale renomovaný trenér Predrag Benaček, který usedl na trenérském postu po úspěšném působení v Kolíně a který například trénoval Prostějov v sezóně 2004/05. Pro opavské fanoušky může být zajímavé, že sportovním ředitelem a místopředsedou celku BK Olomoucko je bývalý hráč Opavy Michal Pekárek. Tým BK Olomoucko hraje své zápasy v Prostějově s tím, že některá utkání by chtěl odehrát i v Olomouci.

"Naším prvotním cílem je hrát dobrý basketbal, který bude bavit diváky. Chceme zlepšit komunikaci navenek, fanouškům poskytnout bohatý doprovodný program. Z pohledu sportovních ambicí se budeme snažit hrát v polovině tabulky. Postup do play–off by byl příjemný," nastínil ambice celku před sezónou Michal Pekárek.

S Olomouckem jsme se utkali v přípravěna tuto sezónu. Doma jsme vyhráli jasně 98:76, ale v odvetě na palubovce soupeře jsme podlehli po nezvládnuté koncovce 79:82. I to budiž varováním, že podcenění našeho sobotního soupeře není vůbec na místě, zvláště když si svěřenci Predraga Benačka v minulém kole doma hladce poradili s Jindřichovým Hradcem 98:74.

Na to upozorňuje i náš trenér Petr Czudek: "Olomoucko má ve svém týmu spoustu vynikajících individualit, které se postupně sehrávají. Vzestup formy potvrdili olomoučtí basketbalisté v posledním utkání proti Jindřichovu Hradci. My nesmíme nic podcenit a navázat na výkony, které jsme předváděli před porážkou v Nymburce."

Vašek Bujnoch nezapomíná ani na přípravné zápasy s Olomouckem. "Domácí utkání zatím vyhráváme, tak doufám, že se nám to podaří i v sobotu proti Olomoucku. V přípravě jsme s nimi prohráli, tak jim máme co vracet," řekl k nadcházejícímu zápasu náš pivot.

Jak už bylo uvedeno, doma jsou naši basketbalisté zatím v této sezóně stoprocentní. Věřme, že tomu tak bude i po sobotním zápase, který začíná tradičně v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.