07. 11. 2018

Náš soupeř v kole 7/19: egoé Basket Brno

Po dvou venkovních zápasech se naši basketbalisté představí opět doma, tentokrát v dohrávce 7. kola KNBL s celkem Brna.

Po dvou venkovních zápasech se naši basketbalisté představí opět doma, tentokrát v dohrávce 7. kola KNBL s celkem Brna.

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat tým egoé Basket Brno, který byl založen v roce 2013. Ten hraje poprvé s tímto názvem, v minulé sezóně jsme jej znali jako MMCITÉ+ Brno. Tým se zatím nikdy neprobojoval do play-off, dokonce se musel v sezóně 2014/15 zachraňovat v baráži. Nejlepší umístění byla zatím 9. příčka v sezóně 2016/17.   

Po loňském ročníku, v němž Brno obsadilo 10. místo, nezůstal v týmu kámen na kameni. Odešli Barry, Mays, Lelić, Primorac, Radulović, Smith, Tomanec a Jedovnický. Otazníkem je zatím další působení momentálně zraněného Radka Pumprly. V kádru se naopak objevili křídlo Davell Roby, rozehrávač Deremy Geiger, power forwardi Reginald Keely a Lukáš Stegbauer, centr Jakub Jokl, shooting guard Radek Farský, small forward Martin Hrabovský a rozehrávač Daniel Szarowski.

Tým trenéra Dejana Jakary patří zatím k překvapením letošního ročníku Kooperativa NBL. Po 7 zápasech má bilanci 3 - 4, když zvítězil třeba na prostějovské palubovce Olomoucka a porazil doma Děčín. V posledním kole ale prohrál na své palubovce s Kolínem vysoko 66:87, když se přes dvoucifernou hranici dostal pouze Reginald Keely se 16 body. V ligové tabulce Brnu zatím patří 8. místo.

Hlavními oporami jsou všichni tři cizinci. Nejužitečnějším hráčem a nejlepším na doskoku je Reginald Keely, nejvíce zatím bodově přispívá Deremy Geiger (v průměru 17 bodů na zápas). Tento hráč má také skvělou trojkovou bilanci 39/19, tedy úspěšnost 48.7 %.

V minulé sezóně jsme oba vzájemné zápasy vyhráli. Věřme, že přes únavu z náročného úterního utkání s PAOKem a komplikací v podobě zdravotních problémů, budou naši kluci v tomto trendu pokračovat. Uvědomují si ale, že je nečeká jednoduchá práce.

"Přivítáme nebezpečný tým Brna, který dokázal zvítězit na palubovce Olomoucka. Je to tým dobře sestavený z mladých domácích hráčů a výborných cizinců. My se musíme otřepat z domácí úterní prohry z PAOKem a dostat se na vítěznou vlnu," řekl ke čtvrtečnímu zápasu Petr Czudek, který se bude muset obejít bez zraněných Vaška Bujnocha a Rosti Dragouna, k nimž se kvůli problémů se zády přidal i Matouš Kurečka.

I kapitán Jakub Šiřina čeká těžký zápas, ale věří v sílu opavského týmu: "Zdá se, že Brno je letos silné. Poskládali dobrý tým. My jsme sice včera prohráli s PAOKem, ale nehráli jsme špatně. Snad zopakujeme tento výkon a Brno porazíme."

Odložený zápas 7. kola KNBL BK Opava - egoé Basket Brno se hraje ve čtvrtek 8.11.2018 se začátkem v tradičních 18:00 hod.

 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.