01. 11. 2019

Náš soupeř v kole 7/20: BK NH Ostrava

Po skalpu pražských Sov zajíždí naši basketbalisté do nedaleké Ostravy

Po skalpu pražských Sov zajíždí naši basketbalisté do nedaleké Ostravy.

Historie klubu NH Ostrava sahá do roku 1952, kdy byla založena tělovýchovná jednota Sokol Ocel NHKG Ostrava. Po sloučení s Tatranem Ostrava se pak ostravští basketbalisté dostali až do nejvyšší soutěže, ve které hrají nepřetržitě už prakticky 50 let. Za tu dobu získali 3 stříbrné medaile a 6x obsadili třetí místo. Dvakrát se pak radovali jako vítězové domácího basketbalového poháru. Od roku 1991 se samostatný basketbalový klub jmenuje BK NH Ostrava.

Poslední ligovou medaili, kterou byl bronz, získali ostravští basketbalisté v ročníku 2012/13 Mattoni NBL. Další sezóny sice již tak úspěšné nebyly, přesto byla Ostrava stále pravidelným účastníkem vyřazovacích bojů. V ročníku 2013/14 skončila osmá a v ročníku 2014/15 brala 7. místo. V minulých čtyřech sezónách se ale do play-off nedostala. Její poslední umístění bylo jedenácté místo, stejně jako obě sezóny předtím.

Po sezóně nastaly opět velké změny nejen v hráčském kádru. Na místo hlavního trenéra totiž usedl po Dušanu Medveckém Peter Bálint, který si jako asistenta vzal Tomáše Bartoška z Pardubic.

Z týmu odešli všichni cizinci a také Lukáš Bažant, přišli Američan Josh Newkirk, Ir John Carroll, Filip Šmíd a Radek Pumprla. Z dorostu pak tým doplnili Matěj Snopek, Dominik Lukáč a z Prostějova Slovák Juraj Páleník. John Carroll ale nepřesvědčil a místo něho se v týmu objevil Američan Kammeon Holsey.

Enháčko má za sebou zatím jediné vítězství, když vyhrálo v Kolíně 89:82. Jeho zápas 6. kola s Nymburkem byl přeložen na 25.11.2019, takže s bilancí 1 - 4 jsou ostravští basketbalisté na 10. místě.

S celkem NH Ostrava jsme naposledy prohráli 28.9.2016 v Ostravě, ale ani to ani dosavadní postavení našich sobotních soupeřů nás nesmí ukolébat. Je to prostě derby, které má zvláštní náboj také v tom, že většina opavských hráčů pochází z Ostravy. 

"Je pravda, že to pro většinu z nás je domácí palubovka, takže to bude takové utkání domácí proti domácím. Doufám, že zase přijedou opavští fanoušci a vytvoří nám tu správnou atmosféru. Věřím, že uděláme další lup a dva body budou naše," řekl k tomuto zápasu Luděk "Larry" Jurečka.

Zápas 7. kola Kooperativa NBL NH Ostrava - BK Opava začíná v ostravské hale Tatran v sobotu 2.11.2019 v 17:30 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.