06. 10. 2020

Náš soupeř v kole 7/21: ERA Basketball Nymburk

Souboj dosud neporažených týmů je na programu KNBL ve středu Nymburku

Souboj dosud neporažených týmů je na programu KNBL ve středu Nymburku.

Začátky basketbalu v tomto městě se datují do roku 1929 a do šedesátých let se zde hrál basketbal pouze na krajské úrovni. Startem do "vyšších sfér" byl rok 1996, kdy Nymburk postoupil do třetí ligy. O dva roky později pak založili bratři Janstové společnost BK GA Nymburk a tým rychle postupoval až do nejvyšší soutěže. 

Po 10. místě v premiérové sezóně 2000/01 pak již Nymburk bez medaile nikdy nezůstal, získal celkem 16 mistrovských titulů, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a také již 12 výher v Českém poháru. První příčka patřila nymburským basketbalistům také v předčasně ukončené minulé sezóně.

Po předčasném konci ligy v Nymburku zůstal jediný cizinec z minulé sezóny Hayden Dalton a v klubu už také není několik reprezentantů – Jaromír Bohačík, Martin Peterka a nakonec ani nedávný kapitán týmu Pavel Pumprla. Na soupisku přibyl navrátilec ze Svitav Luboš Kovář. 

Klub ale vrchovatě naplnil pětičlennou kvótu cizinců, a to příchody Američanů Jerricka Hardinga (rozehrávač), Omara Prewitta (křídlo) a Carltona Bragga (pivot) a slovinského dirigenta Luky Rupnika.

Nymburk má prozatím, stejně jako Opava, ligovou bilanci 4 - 0. Za sebou má také opožděné finále Ligy mistrů v Athénách, kde se ale týmu příliš nedařilo, když hned ve čtvrtfinále podlehl domácímu AEK 82:94.

V tom vidí jistou šanci Jakub Šiřina: "V Nymburku to bude těžké, o tom žádná. Ale my musíme využít toho, že mají úplně nový tým, takže nemusí být tak sehraní. Teď mají navíc za sebou cestování z Athén z Final 8 Ligy mistrů. Možná tam bude i nějaké zklamání z toho, že vypadli hned ve čtvrtfinále. Takže je zkusíme potrápit co to půjde."

"Každý zápas s Opavou je velmi zajímavý a hraje se dobrý basketbal a teď je to zápas o první místo. I když Opava v létě přišla o některé hráče, tak v nové sezoně prokazuje, že je to stále velmi silný protivník. Jsou velmi silní hlavně v útoku, Jakub Siřina hraje neuvěřitelně a zabrzdit jeho bude klíčové," řekl k zápasu asistent trenéra Orena Amiela Alexander Sekulić.

Utkání ČEZ Basketball Nymburk - BK Opava se hraje ve středu 7.10.2020, začátek zápasu je v 18:00 hod. Podle vládního nařízení se souboj vedoucích týmů KNBL odehraje bez diváků.

Utkání bude vysíláno v rámci Studia Basketbal na TV.COM, vysílání studia začíná již v 17:30. Stream bude vysílán také na našem Facebookovém profilu.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.