10. 11. 2017

Náš soupeř v kole 8/17: BK JIP Pardubice

V dalším domácím zápase budeme hostit celek BK JIP Pardubice.

V dalším domácím zápase budeme hostit celek BK JIP Pardubice.

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 7 bronzových medailí. Tu poslední získala "Beksa" v minulém ročníku Kooperativa NBL, když v boji o bronz porazila právě Opavu. Doma jsme tehdy prohráli 67:88, v odvetě v Pardubicích pak remizovali 82:82.

Po sezóně opustili tým Lamb Autrey a Joseph "Jobi" Wall, skončili i Lukáš Kotas s Josefem Příhonským a také mladý pivot Martin Roub. Beksu naopak posílili rozehrávač Daiquian Walker, křídlo Jackson Kent, pivot Scott Martin a také mladý Michal Svoboda. S Walkerem se ale v Pardubicích koncem října rozloučili a na jeho místo angažovali Jiřího Welsche, který po minulé sezóně odešel z Nymburku.

Lídrem celku trenérů Tomáše Bartoška a Levella Sanderse je zatím Dominez Burnett, který má průměry 22.0 bodu, 3.6 asistence a 4.2 doskoku na zápas (val. 22.0). Zdatně mu sekundují Kamil Švrdlík, Ondřej Kohout i nestárnoucí Radek Nečas.

Pardubice mají zatím vyrovnanou bilanci 3 - 3, když jejich zápas 2. kola v Jindřichově Hradci byl odložen na 13.12.2017. Stejně jako Opava pardubičtí basketbalisté v minulém kole prohráli na domácí palubovce. Jejich soupeřem byl ale mistrovský Nymburk, navíc hráli bez na jeden zápas potrestaného Domineze Burnetta. 

Naši kluci měli týden na to, aby se oklepali z nečekané porážky s celkem Olomoucka. Přestože Pardubice jsou ještě silnějším soupeřem, určitě udělají pro výhru vše. "Musíme napravit to, co jsme vyvedli s Olomouckem. Pardubice jsou silné, ale my určitě nechceme doma prohrát dvakrát za sebou, takže půjdeme za výhrou na sto procent," řekl k zápasu s Pardubicemi Václav Bujnoch.

Petr Czudek je v prognózách opatrný: "V utkání proti Pardubicím určitě nejsme favoritem. Po nepovedeném utkání s Olomouckem máme co napravovat a jedině výkon každého hráče na hranici jeho možností nám může přinést úspěch. Musíme odvést nadstandardní výkon na obou polovinách po celých čtyřicet minut, to je klíč k úspěchu."

A Radim Klečka dodává: "Zápasy proti Pardubicím jsou vždy náročné. Není to tým, který můžeme pravidelně porážet, ale porazit se dá. Pokusíme se napravit si reputaci po prohře s Olomouckem a nedopustit dvě domácí prohry v řadě."

Věřme, že s podporou výtečného opavského publika se našim basketebalistům náprava podaří. Utkání BK Opava - BK JIP Pradubice začíná v sobotu 11.11.2017 od 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.