02. 11. 2018

Náš soupeř v kole 8/19: BK Armex Děčín

Po dlouhé cestě do Izraele čeká na naše basketbalisty nejdelší možná cesta v KNBL. Jedeme do Děčína.

Po dlouhé cestě do Izraele čeká na naše basketbalisty nejdelší možná cesta v KNBL. Jedeme do Děčína.

Basketbal se v tomto městě začal hrát už na konci roku 1945 a od roku 1947 se Děčín účastnil i regulérních soutěží. Nejvyšší soutěž hráli děčínští basketbalisté poprvé v roce 1974, ale od roku 1993 je Děčín mezi naší basketbalovou elitou již nepřetržitě.

První medaili vybojovali děčínští basketbalisté v sezóně 1997/98. Byl to bronz a stejný zisk si v Děčíně zopakovali i v sezónách 2008/09 a 2011/12. V letech 2016 - 2018 pak měli v Děčíně "dobu stříbrnou", neboť se vždy dostali do finále, v němž také vždy podlehli Nymburku. V sezóně minulé ale podlehli ve čtvrtfinále Svitavám na 2 - 4 na zápasy a skončili celkově pátí.

Po sezóně odešli Lukáš Bažant, Filip Halada a Pavel Houška, s kariérou vrcholového basketbalisty se rozloučil Jakub Houška, který přešel na pozici asistenta trenéra Pavla Budínského. Do týmu naopak přišli Klinton Carlson a Lamb Autrey, kádr rozšířili i mladí Jonáš Písařík, Jakub Skalička a David Žikla.

Největším piliřem Děčína je zatím Lamb Autrey, který je nejlepším střelcem, nejlépe doskakujícím hráčem a pochopitelně také hráčem nejužitečnějším. Nejlépe mu zatím sekundují Klinton Carlson a Filip Kroutil.

Děčín je s bilancí 5 - 2 na třetím místě tabulky. V posledních třech kolech vyhrál, když doma porazil Ostravu 106:78 a USK 68:65 a v předehrávce 7. kola dokázal připravit první soutěžní porážku Pardubicím, když na jejich půdě zvítězil 76:67.

V posledních dvou sezónách platilo ve vzájemných zápasech Opavy a Děčína okřídlené "můj dům, můj hrad", takže hostující celek vždy odjel s prázdnou. Věřme, že to naši kluci změní a z Děčína dovezou výhru, která by se nám po prohrané koncovce s Olomouckem velice hodila. 

Zápas BK Armex Děčín - BK Opava začíná v děčínském Armex Sportcentru v sobotu 3.11.2018 v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.