08. 11. 2019

Náš soupeř v kole 8/20: BK JIP Pardubice

V dalším zápase KNBL přivítáme doma tým Pardubic

V dalším zápase KNBL přivítáme doma tým Pardubic.

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 8 bronzových medailí. Po dvou bronzech ale Pardubice v loňské sezóně nepřešly přes čtvrtfinále s Olomouckem a skončily celkově páté. 

Po sezóně opustili tým všichni Američané a "Beksa" nastoupila na "českou cestu", když jediným cizincem je Ozren Pavlović, který načal v Pardubicích druhou sezónu. Výraznou posilou se stal rozehrávač Tomáš Vyoral, u týmu se hlásil i pivot Prokop Slanina, který po odchodu z Brna hrál v Itálii a v USA.

Pardubice ale měnily nejen hráčský kádr, ale také trenéry. Levella Sanderse nahradil zkušený Američan Kenneth Scalabroni, místo asistenta zaujal Adam Konvalinka.

Pardubičtí basketbalisté jsou po sedmi kolech na 4. místě tabulky KNBL s bilancí 5 výher a 2 porážek, když podlehli pouze venku Nymburku a doma Olomoucku. V 6. kole porazili doma Ústí nad Labem šťastnou trojkou Ondřeje Kohouta v samém závěru zápasu 67:65 (Pavlović 15, Půlpán 12), v minulém kole vyhráli v Praze s USK 63:58 (Vyoral 14, Švrdlík 13).

Hrají také, stejně jako Opava, Alpe Adria Cup, kde mají bilanci 2 - 0, když ve středu vyhráli v polských Gliwicích. Ty v přípravě zvítězily v Opavě 105:90, takže je to pro našeho soupeře cenný skalp. 

V minulé sezóně jsme to s Pardubicemi měli 1 - 3 a těžký zápas nás čeká určitě i nyní. Oba týmy budou chtít udržet postavení v horní polovině tabulky a tak nebude mít tento souboj vyloženého favorita. Domácí prostředí spolu se skvělými fanoušky by ale mělo převážit misky vah na naši stranu.

Na fanoušky spoléhají také naši basketbalisté. "S Pardubicemi je to vždycky boj. Předpokládám, že ani v sobotu to nebude jiné. Hrajeme před domácím publikem a tak doufám, že "šestý" hráč nám pomůže k vítězství nad silným soupeřem," uvedl k utkání Martin Gniadek.

A názor Petra Czudka? "Pardubice jsou dlouhodobě jeden z nejlepších týmů v naší lize. Jsou dobře organizovaným týmem s reprezentační dvojicí rozehrávačů Vyoralem a Půlpánem. Mají za sebou cenná vítězství z palubovky USK v KNBL a z polských Gliwic v AAC," řekl náš trenér a dodal: "My chceme zůstat na vítězné vlně a pokračovat v kvalitních výkonech, které letos předvádíme. Doufám, že v souboji o průběžnou druhou příčku v tabulce KNBL nás přijdou povzbudit diváci."

Utkání 8. kola Kooperativa NBL BK Opava - BK JIP Pardubice se hraje v sobotu 9.11.2019 se začátkem v tradičních 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.