• BK Opava
  • Novinky
  • Náš soupeř v kole 8/21: Královští Sokoli Hradec Králové

  10. 10. 2020

Náš soupeř v kole 8/21: Královští Sokoli Hradec Králové

Po prohře v Nymburku nás čeká další výjezd, tentokrát do Hradce Králové.

Po prohře v Nymburku nás čeká další výjezd, tentokrát do Hradce Králové.

Klub vznikl již v roce 1924 jako Sokol Hradec Králové Pražské předměstí 2. Tento rok se také považuje za začátek organizovaného basketbalu v Hradci Králové. Hradec Králové si zahrál i nejvyšší soutěž, naposledy v sezóně 1993/94. Dlouho byl hegemonem druhé nejvyšší basketbalové soutěže, ale až čtvrtý pokus v baráži o KNBL byl úspěšný, když Sokoli udolali Jindřichův Hradec.

Premiérová sezóna ale královéhradeckým basketbalistům nevyšla podle jejich představ, když skončili na posledním místě a museli se zachraňovat v nejtěsnější baráži dosavadní historie. Předčasně ukončenou minulou sezónu pak zakončili 9. místem.

Hradci se podařilo udržet především jeho základní kostru, ztělesněnou slovenskou podkošovou dvojicí Pavol Lošonský – Peter Sedmák a Srby Nemanjou Baračemem a Pedou Stamenkovičem. Jedinou zajímavou novou tváří je rozehrávač Jiří Šoula, který se po roční pauze vrací do NBL.

Sokoli nevstoupili do nového ročníku KNBL špatně, když vyhráli v Ostravě. Pak sice prohráli tři zápasy, ale v minulém kole odpálili malou bombu, když zvítězili na palubovce Svitav 97:86. V týmu září nejvíce Peda Stamenković (ve Svitavách dal 26 bodů, přidal 15 asistencí a 6 doskoků, val. 48!) a Pavol Lošonský.

Naši kluci sice prohráli na palubovce mistra, ale podali dobrý výkon. V neděli se tak dá očekávat vyrovnaný zápas. Chtějí-li se ale opavští basketbalisté držet i nadále v popředí tabulky, neměli by v Hradci Králové zaváhat.

Utkání 8. kola KNBL 2020/21 Královští Sokoli Hradec Králové - BK Opava se hraje v neděli 11.10.2020, začátek byl stanoven na 17:00 hod. I toto kolo se z nařízení vlády hraje bez diváků, zápas můžete sledovat zde. A zřejmě to bude minimálně na příštích 14 dnů poslední zápas KNBL ročníku 2020/21.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.