17. 11. 2017

Náš soupeř v kole 9/17: MMCITÉ+ Brno

Po třech porážkách v řadě pojedou naši basketbalisté na palubovku Brna.

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat tým MMCITÉ+ Brno, který byl založen v roce 2013. Zatím se mu to ale příliš nedaří, ve svých dvou prvních vystoupeních obsadil v NBL vždy poslední místo a v sezóně 2014/15 se dokonce musel zachraňovat v baráži. Následovala jedenáctá příčka, ale v minulé sezóně už brněnští basketbalisté brali 9. místo.

Po této zatím nejúspěšnější sezóně odešli z Brna cizinci Ware, Mikulić, Turman a Jazvin, do týmu Olomoucka zamířil Michal Křemen, rozehrávač Filip Jimramovský se stal generálním manažerem klubu, v Brně skončil i trenér Zoran Helbich. Tým nově vede Slovinec Dejan Jakara, přišli pivoti Mladen Primorac a Viktor Vašát, rozehrávači Brian Sullivan a Martin Vyroubal a křídlo Kevin Mays.

Lídry týmu jsou Brian Sullivan, Mladen Primorac a Jan Tomanec. Dobře si vedou také Kevin Mays a Radek Pumprla. Brian Sullivan je dokonce s průměrem 20.8 bodu na zápas prozatím nejlepším střelcem Kooperativa NBL, Mladen Primorac zase s průměrem 11.4 doskoku vládne v KNBL pod košem.

Brno má zatím bilanci 3 - 5, když porazilo doma Kolín a Jindřichův Hradec a trochu překvapivě uspělo i koncem října na pražské Folimance. Navíc si Brňané vedou poměrně úspěšně i v Helios Alpe Adria Cupu. Z toho je vidět, že na naše basketbalisty nečeká v brněnském Kampusu, kde MMCITÉ+ od minulé sezóny hraje, lehká úloha. Přesto samozřejmě chtějí uspět.

"Myslím si, že v Brně to bude hlavně o uhlídání jejich tří stěžejních hráčů, kterými jsou rozehrávač Sullivan a pivoti Primorac a Tomanec. Když odvedeme dobrou práci v obraně, tak tam můžeme uspět. Bylo by fajn v Brně vyhrát, ale nebude to nic jednoduchého," řekl o utkání v Brně náš kapitán Jakub Šiřina.


Podobný názor měl po pohárovém zápase s Karvinou i jeho mladý kolega Lukáš Bukovjan: "Všechno v tomto týdnu směřujeme k Brnu. Když pokryjeme jejich ústředního amerického rozehrávače Sullivana, tak myslím, že máme šanci vyhrát. Už by to konečně mělo zase přijít."

A náš manažer Dušan Štěnička dodává: "Do Brna jedeme s cílem ukončit sérii tří porážek. Brno je doma silné, nebude to jednoduché utkání. My chceme zůstat v popředí tabulky a toto nám zabezpečí jedině vítězství."

V sobotu 18.11.2017 večer uvidíme, jak se jejich slova naplní. Utkání 9. kola Kooperativa NBL MMCITÉ+ Brno - BK Opava začíná v brněnské hale míčových sportů Kampus v 19:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.