12. 11. 2019

Náš soupeř v kole 9/20: mmcité 1 Basket Brno

V dalším kole Kooperativa NBL pojedou naši basketbalisté do Brna

V dalším kole Kooperativa NBL pojedou naši basketbalisté do Brna.

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat tým mmcité 1 Basket Brno, který byl založen v roce 2013. Tým se zatím nikdy nedostal do play-off, dokonce se musel v sezóně 2014/15 zachraňovat v baráži. Nejlepší umístění byla zatím 9. příčka v sezóně 2016/17.

V sezóně minulé se sice brněnští basketbalisté probojovali do nadstavbové skupiny A1, ale v předkole play-off podlehli 0 - 2 celku USK Praha a bylo z toho tak "pouze" vyrovnání nejlepšího umístění, tedy 9. místo.

I z Brna po sezóně odešli všichni Američané, tedy Geiger, Keely a Roby, do Ostravy se přesunul Radek Pumprla. Přišli naopak pivoti Slovák Richard Körner a Petr Heřman, na rozehrávku Američan Bryan Smithson a na křídlo Filip Novotný. 

Na brněnské lavičce se objevil trenér Lubomír Růžička, který předtím skončil z osobních důvodů ve Svitavách a nahradil Řeka Christianose Chougkaze. Později Brno posílili ještě Senegalec Pape Diatta a Slovinec Andraž Kavaš. Naopak Richard Körner odehrál jen 3 zápasy.

Brno zatím na svou první výhru v ročníku KNBL 2019/20 stále čeká, i když například s Ústím prohrálo doma až po prodloužení a v Děčíně těsně o 2 body. V pro ně důležitém zápase minulého kola prohráli Růžičkovi svěřenci v Ostravě 89:99 (Smithson 22, Farský 18).

Postavení obou týmů v tabulce samozřejmě nesmí naše borce ukolébat. V Brně je určitě jednoduchý zápas čekat nebude. Toho si je vědom i Vašek Bujnoch: "Brno ještě nemá výhru, takže potřebují body jako sůl. Budou chtít určitě vyhrát, takže to bude pro nás velice těžký zápas."

Petr Czudek nebude mít zcela určitě ještě k dispozici Radima Klečku, který by se mohl na palubovce objevit zhruba za 3 týdny. Otazníky jsou i nad některými dalšími hráči, například nad Jakubem Slavíkem.

Utkání 9. kola Kooperativa NBL mmcité 1 Basket Brno - BK Opava se hraje v brněnské hale míčových sportů Kampus ve středu 13.11.2019 se začátkem v poněkud netradičním čase 20:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.