15. 11. 2020

Náš soupeř v kole 9/21: BK JIP Pardubice

Naším prvním soupeřem po restartu KNBL bude tým Pardubic

Naším prvním soupeřem po restartu KNBL bude tým Pardubic.

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 8 bronzových medailí. Po dvou bronzech ale Pardubice v předloňské sezóně nepřešly přes čtvrtfinále s Olomouckem a skončily celkově páté. V minulém ročníku před předčasným koncem KNBL figurovala "Beksa" na 4. místě.

Poté profesionální kariéru ukončili Radek Nečas s Ondřejem Kohoutem, odešli také Pavlović a rozehrávač Viktor Půlpán. Tým naopak posílil slovenský pivot Jakub Merešš, na stejnou pozici se vrátil z hostování v Brně Petr Heřman a novou akvizicí je také ex-olomoucký Američan Thomas Dunans.

Pardubice již sehrály jeden zápas po restartu soutěže, když v pátek 13.11. porazili doma v dohrávce 6. kola celek Děčína 87:75 (Vyoral 18, Dunans 17, Švrdlík 16). Tato trojice patří také k zatím nejvýraznějším postavám týmu trenéra Scalabroniho. "Beksa" je s bilancí 8 - 8 na 6. místě neúplné tabulky KNBL.

Naši kluci sehráli poslední utkání nejvyšší soutěze 13.10.2020, takže vyběhnou na palubovku po více než měsíční zápasové pauze. Přesto všichni věří, že budou pokračovat tam, kde skončili před vynucenou pauzou.

"Pardubice jsou velmi silným týmem vedeným dobrým trenérem. V pátek již hrály svůj první zápas po pauze, který vyhrály, takže si myslím, že na náš duel budou ve větší herní pohodě. Avšak věřím, že navážeme na naši dobrou hru před pauzou a tento zápas vyhrajeme," řekl Deníku Jakub Slavík.

Zápas BK Opava - BK JIP Pardubice se hraje v pondělí 16.11.2020 od 18:00 hod. Diváci nebudou mít bohužel přístup, ale fanoušci opavského basketbalu mohou utkání sledovat zde.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.