04. 04. 2017

Náš soupeř v kole A1/10: BK JIP Pardubice

Před našimi basketbalisty je závěrečný zápas skupiny A1 a šance na 4. místo před play-off stále žije.

Před našimi basketbalisty je závěrečný zápas skupiny A1 a šance na 4. místo před play-off stále žije. Čekají ale velmi silné Pardubice.

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v 50. letech minulého století a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Zatímco v ročníku 2014/15 jsme Pardubice vyřadili ve čtvrtfinále, v tom minulém nám "Beksa" čtvrtfinálové vyřazení vrátila a došla si nakonec pro třetí "mistrovský"  bronz v historii. Medailové ambice zatím naplňují ve městě na Labi také v tomto ročníku Kooperativa NBL.

Kádr Pardubic zůstal prakticky pohromadě, pouze Tomáš Šoukal ze zdravotních důvodů ukončil kariéru. Navíc se s objeveným vrozeným srdečním defektem potýkal Dušan Pandula, který se na palubovce v mistrovském zápase objevil až v lednu. Jediným příchodem tak byl Dominez Burnett, pro kterého je to jeho první evropské angažmá a který se hned zařadil mezi opory celku trenéra Levella Sanderse.

Pardubice hrály v této sezóně také evropský pohár, konkrétně FIBA Euro Cup. V něm postoupily ze základní skupiny z 2. místa do další fáze soutěže, která se již pro ně stala konečnou stanicí. V letošním ročníku Českém poháru pak pardubičtí basketbalisté skončili na bronzovém stupni. V Kooperativa NBL jsou ale Pardubice na druhé příčce tabulky a z ní také půjdou do play-off. Mají na svém kontě také jako letos jediný tým skalp mistrovského Nymburku.

Pardubičtí basketbalisté v minulém kole právě s Nymburkem prohráli jen těsně 85:91, o kolo dříve zvítězili v Děčíně 72:68, ovšem v sedmém kole zase prohráli doma s Kolínem 75:78. Nejlepším střelcem a nejužitečnějším hráčem pardubického týmu je Dominez Burnett, výtečně si vedou také další dva cizinci Lamb Autrey a Joseph "Jobi" Wall. Dobré výkony předvádí po svém návratu Dušan Pandula, z českých hráčů si vedou nejlépe Kamil Švrdlík a nestárnoucí Radek Nečas, který je nejlépe doskakujícím hráčem Pardubic.

Nad Pardubicemi jsme v tomto ročníku ještě nezvítězili, ale jak říká klasik, všechno je jednou poprvé. "Pardubice se nedají porážet, ale porazitelné jsou. O tom nás přesvědčil Kolín, který to v osmém kole dokázal. Soupeř je velmi silný na doskoku a v rychlém protiútoku. Pokud dokážeme jejich silné stránky eliminovat, máme šanci. Pouze vítězství nás může posunout na konečnou čtvrtou příčku před play-off," je si vědom důležitosti dnešního zápasu Petr Czudek.

A kapitán Kuba Šiřina dodává: "Víme o co jde v dnešním utkání, proto odevzdáme vše, co v nás je. Dnes všichni zapomeneme na zranění a nastoupíme v plné síle. Až večer ukáže, zda to na silného soupeře bude stačit." Až na Kryštofa Vlčka by tak měli přes některé zdravotní problémy nastoupit všichni.

K výkonu hráčů se určitě přidá i skvělé publikum. Vždyť dnešní zápas je už takovým malým play-off, takže již nyní je na čase vytvořit první žluté peklo této sezóny a pomoci našim klukům vybojovat 4. místo a lepší pozici pro čtvrtfinále!

Zápas BK Opava - BK JIP Pradubice začíná dnes, tedy v úterý 4.4.2017 v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.