02. 03. 2018

Náš soupeř v kole A1/18/2: BK Olomoucko

V dalším kole skupiny A1 Kooperativa NBL jedou naši basketbalisté do Prostějova.

V dalším kole skupiny A1 Kooperativa NBL jedou naši basketbalisté do Prostějova.

BK Olomoucko je klubem bez historie. Vznikl jako nástupce týmu Orli Prostějov, který loňskou sezónou kvůli finančním problémům ukončil působení v českém basketbale. Nově vytvořený klub převzal závazky Orlů a také i jejich licenci pro naši nejvyšší soutěž.

Polovinu kádru tvoří bývalí hráči Prostějova, například zkušený pivot Michal Norwa či nadějný rozehrávač Marek Sehnal. Do týmu přišel z Brna veterán Michal Křemen, novými tvářemi se stali Slovinec Jan Močnik, Srb Filip Šepa a Američané Charles Mitchell, Jon-Christopher Fuller a Auston Barnes. Posledně jmenovaný ale odehrál pouze úvodní dvě kola a nahradil ho Darko Čohadarević.

Jednou z největších posil byl ale renomovaný trenér Predrag Benaček, který usedl na trenérském postu po úspěšném působení v Kolíně a který například trénoval Prostějov v sezóně 2004/05. Pro opavské fanoušky může být zajímavé, že sportovním ředitelem a místopředsedou celku BK Olomoucko je bývalý hráč Opavy Michal Pekárek. Tým BK Olomoucko hraje své zápasy v Prostějově s tím, že některá utkání by chtěl odehrát i v Olomouci.

Lídry celku jsou Charles Mitchell (20.4 bodu, 10.1 doskoku, val. 23.8) a Jon-Christopher Fuller (20.6 bodu a 6.4 doskoku na zápas, val. 22.4), dobře jim sekundují další cizinci Darko Čohadarević, Filip Šepa a Jan Močnik, který je s průměrem 7.2 asistence na zápas v čele tabulky nahrávačů KNBL.

Olomoucko proniklo do skupiny A1 doslova na poslední chvíli, ale s šestou příčkou se určitě nebude chtít spokojit. Svou sílu ukázalo v minulém kole, kdy sahalo po výhře na horké děčínské palubovce, ale nakonec podlehlo 94:97, přestože vedlo v poločase o 15 bodů.

Benačkův tým proto není radno podceňovat a nesmí nás v tom podporovat ani zatím příznivá bilance vzájemných zápasů. V prvním utkání jsme sice doma podlehli 86:89, ale odvetu v Prostějově jsme ovládli poměrem 97:71. V pohárovém dvojzápase pak slavili naši kluci výhry 102:81 a 100:80.

Bohužel nebude rozhodovat jen sportovní forma, ale také zdravotní stav. Jakub Šiřina v Prostějově určitě nenastoupí, o osudu dalších "marodů" se rozhodne až před zápasem. "Olomoucko má dobrý tým, dostalo se do horní šestky. Doma jsme s nimi prohráli, ale další zápasy nám vyšly. Takže uvidíme, snad se dáme do kupy a bude to v pohodě," naráží na zdravotní situaci v týmu Martin Gniadek.

Utkání BK Olomoucko - BK Opava začíná v prostějovském Sportcentru v sobotu 3.3.2018 v 17:30 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.