04. 03. 2018

Náš soupeř v kole A1/18/4: BK Armex Děčín

V předehrávce 4. kola skupiny A1 KNBL čeká na naše basketbalisty televizní utkání v Děčíně.

V předehrávce 4. kola skupiny A1 KNBL čeká na naše basketbalisty televizní utkání v Děčíně.

Basketbal se v tomto městě začal hrát už na konci roku 1945 a od roku 1947 se Děčín účastnil i regulérních soutěží. Nejvyšší soutěž hráli děčínští basketbalisté poprvé v roce 1974, ale od roku 1993 je Děčín mezi naší basketbalovou elitou již nepřetržitě.

První medaili vybojovali děčínští basketbalisté v sezóně 1997/98. Byl to bronz a stejný zisk si v Děčíně zopakovali i v sezónách 2008/09 a 2011/12. V posledních třech sezónách pak mají v Děčíně "dobu stříbrnou", neboť se vždy dostali do finále, v němž také vždy podlehli Nymburku. 

Pohyby v kádru Děčína po sezóně nebyly velké. Vábení nymburského mistra neodolal rozehrávač Tomáš Vyoral, s týmem už nebudou pokračovat ani Palyza s Gavendou. Na jejich místa přišli z USK rozehrávač Lukáš Feštr a pivot Pavel Grunt, ze Slovenska se do Čech vrátil karlovarský odchovanec Filip Halada. Trenér Pavel Budínský tak může sázet na sehraný kolektiv.

Děčín neměl sice tak výtečný start do sezóny jako v těch minulých, ale postupně se zlepšoval a nakonec s přehledem postoupil do nadstavbové skupiny A1. V té zatím porazil doma Olomoucko po boji 97:94 a podlehl v Nymburku 65:87 a je zatím na 4. místě o 3 body za Opavou. Nejlepšími současnými hráči týmu jsou Tomáš Pomikálek, Pavel Houška a Ondřej Šiška.

Naši kluci jsou po výhře nad Pardubicemi a v Prostějově v dobrém psychickém rozpoložení, ale se zdravotním stavem je to již horší. V Prostějově chyběli kromě Kuby Šiřiny ze zdravotních důvodů také Rosťa Dragoun a Lukáš Bukovjan, kdo nastoupí v Děčíně se teprve ukáže. Termín předehrávky byl ale určen předem a s tím již nic nenaděláme. 

Přesto samozřejmě Opava nic nevzdává. "Bojujeme s marodkou, ale do Děčína jedeme vyhrát," vyhlásil v sobotu hned po prostějovském zápase s Olomouckem náš trenér Petr Czudek. Takovou skvělou fanouškovskou podporu, jakou měli v naši basketbalisté v sobotu v Prostějově, v Děčíně mít sice nebudou, ale zápas přesto mohou sledovat všichni.

Utkání BK Armex Děčín - BK Opava totiž přenáší ČT Sport. Začátek zápasu byl stanoven na pondělí 5.3.2018 od 17:10 hod., televizní přenos začne ještě o 10 minut dříve.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.