25. 03. 2018

Náš soupeř v kole A1/18/7: BK Olomoucko

V televizní dohrávce 7. kola nadstavbové skupiny A1 KNBL přivítáme na opavské palubovce celek Olomoucka.

V televizní dohrávce 7. kola nadstavbové skupiny A1 KNBL přivítáme na opavské palubovce celek Olomoucka.

BK Olomoucko je klubem bez historie. Vznikl jako nástupce týmu Orli Prostějov, který loňskou sezónou kvůli finančním problémům ukončil působení v českém basketbale. Nově vytvořený klub převzal závazky Orlů a také i jejich licenci pro naši nejvyšší soutěž.

Polovinu kádru tvoří bývalí hráči Prostějova, například zkušený pivot Michal Norwa či nadějný rozehrávač Marek Sehnal. Do týmu přišel z Brna veterán Michal Křemen, novými tvářemi se stali Slovinec Jan Močnik, Srb Filip Šepa a Američané Charles Mitchell, Jon-Christopher Fuller a Auston Barnes. Posledně jmenovaný ale odehrál pouze úvodní dvě kola a nahradil ho Darko Čohadarević.

Jednou z největších posil byl ale renomovaný trenér Predrag Benaček, který usedl na trenérském postu po úspěšném působení v Kolíně a který například trénoval Prostějov v sezóně 2004/05. Pro opavské fanoušky může být zajímavé, že sportovním ředitelem a místopředsedou celku BK Olomoucko je bývalý hráč Opavy Michal Pekárek. Tým BK Olomoucko hraje své zápasy v Prostějově, k plánovanému odehrání některých zápasů v Olomouci zatím nedošlo.

Lídry celku jsou Charles Mitchell (20.8 bodu, 10.2 doskoku, val. 24.1) a Jon-Christopher Fuller (20.8 bodu a 6.2 doskoku na zápas, val. 23.3). Dobře jim sekundují další cizinci Darko Čohadarević, Filip Šepa a Jan Močnik, který je s průměrem 6.7 asistence na zápas v čele tabulky nahrávačů KNBL.

Olomoucko proniklo do skupiny A1 doslova na poslední chvíli a pokouší se vylepšit svou prozatímní šestou příčku. V dosavadních šesti zápasech v nadstavbě ale zatím vyhráli jeho basketbalisté pouze jednou a to dosti překvapivě v Pardubicích. Nedařilo se jim ani v posledním kole, když doma podlehli Děčínu po nezvládnuté koncovce 68:69.

Přesto se celek z Hané nesmí podceňovat, vždyť v říjnu si z Opavy odvezl výhru 89:86. Od té doby ovšem naši basketbalisté s Olomouckem nezaváhali a včetně pohárových zápasů mají s tímto soupeřem na kontě 4 výhry v řadě. Snad nezaváhají ani před televizními kamerami a připíší si další výhru, tolik potřebnou v boji o co nejlepší umístění před play-off.

V to doufá i Petr Czudek: "V pondělí na naší palubovce přivítáme útočně laděný tým Olomoucka, který už u nás v letošní sezoně dokázal zvítězit. Pokud chceme setrvat na třetím místě do play-off, tak si nesmíme dovolit doma zaváhat, neboť se zezadu na nás dotahuje Děčín. Navíc chceme před kamerami ČT konečně zvítězit."

I Kryštof Vlček věří ve výhru: "Olomoucko dobře známe a víme o jejich síle. Doma je doma a to by nás mělo motivovat k podobnému výkonu jako v Pardubicích a k vítězství." Věřme, že se slova obou naplní a výhra zůstane doma, přestože otazník visí nad startem Vaška Bujnocha, kterého trápí záda.

Televizní zápas BK Opava - BK Olomoucko začíná v opavské Víceúčelové hale v pondělí 26.3.2018 od 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.