22. 03. 2019

Náš soupeř v kole A1/19/9: BK JIP Pardubice

S Nymburkem to těsně nevyšlo, teď čeká na Opavu bronzový medailista z Pardubic.

S Nymburkem to těsně nevyšlo, teď čeká na Opavu bronzový medailista z Pardubic.

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 8 bronzových medailí. Poslední dvě sezóny byly v městě perníku bronzové, když v sezóně 2016/17 porazili v boji o třetí příčku Pardubice Opavu a v té loňské ve stejné fázi Svitavy.

I v Pardubicích došlo k pohybům v kádru. Odešli cizinci Kent, Spearmen a Martin, Slovák Dušan Pandula se přesunul do sousedního Hradce Králové a Jiří Welsch ukončil kariéru ve vrcholovém basketbalu. Na jejich místech se objevili rozehrávač Richard Williams, forward Dwayn Benjamin, guard Donovan Jackson a power forward Evan McGaughey. Tým doplnili také mladí basketbalisté: křídlo Michal Svojanovský, power forwardi Ondřej Výcha a Jakub Čejka a rozehrávač Lukáš Brožek.

Jedna z největších opor týmu Dwayn Benjamin ale začátkem ledna v Bekse skončil. Důvodem bylo, podle vyjádření klubu, naprosto zásadní porušení interních pravidel týkajících se životosprávy. Náhradou za propuštěného Benjamina se stal Ozren Pavlović.

Po odchodu Benjamina je nejlepším střelcem Pardubic jeho "náhrada" Ozren Pavlović (15.0 bodů na zápas). Ten (8.6 doskoku na zápas) vládne rovněž pod košem a je pochopitelně i nejužitečnějším hráčem Beksy. K oporám patří také Richard Williams, Kamil Švrdlík či Viktor Půlpán.

Svěřenci trenérské dvojice Tomáš Bartošek a Levell Sanders jsou ve skupině A1 se 17 výhrami a 13 porážkami na 4. místě tabulky. V posledních kolech jedou na vítězné vlně, když po prohře v Nymburku vyhráli v Ústí a porazili doma Děčín a v minulém kole i Brno.

Naše letošní bilance s Pardubicemi je bohužel 0 - 3, když jsme podlehli nejen dvakrát v Pardubicích, ale i v lednovém domácím zápase. Všichni věří, že naši basketbalisté v této bilanci konečně vymažou nulu na svém kontě a naváží na středeční výkon proti Nymburku. 

O tom hovořil i Petr Czudek: "Po smolném středečním zápase, který jsme ztratili v koncovce, příjíždí Pardubice, které jsme zatím neporazili. V sezoně to máme 0:3. Motivace je zcela jasná, dokud je šance se posunout v tabulce výš, tak to nepoložíme."

"S Nymburkem jsme sahali po vítězství, tak proč to nezkusit s Pardubicemi. Letos nás zatím přehrávaly, ale teď to doma zkusíme zlomit a poprat se ještě o šestou příčku po A1," má podobný názor i Radim Klečka.

Věřme, že to našim basketbalistům vyjde a naděje na posun tabulkou vzhůru bude stále reálná. K tomu ale budou potřebovat i mohutnou podporu svých fanoušků!

Utkání 9. kola nadstavbové skupiny A1 BK Opava - BK JIP Pardubice se hraje v sobotu 23.3.2019 se začátkem v 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.