06. 03. 2020

Náš soupeř v kole A1/20/6: BK JIP Pardubice

Po výhře v Olomouci pojedou naši basketbalisté k dalšímu zápasu KNBL do Pardubic

Po výhře v Olomouci pojedou naši basketbalisté k dalšímu zápasu KNBL do Pardubic.

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v roce 1956 a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné (1974 a 1983) a 8 bronzových medailí. Po dvou bronzech ale Pardubice v loňské sezóně nepřešly přes čtvrtfinále s Olomouckem a skončily celkově páté. 

Po sezóně opustili tým všichni Američané a "Beksa" nastoupila na "českou cestu", když jediným cizincem je Ozren Pavlović, který načal v Pardubicích druhou sezónu. Výraznou posilou se stal rozehrávač Tomáš Vyoral, u týmu se hlásil i pivot Prokop Slanina, který po odchodu z Brna hrál v Itálii a v USA.

Pardubice ale měnily nejen hráčský kádr, ale také trenéry. Levella Sanderse nahradil zkušený Američan Kenneth Scalabroni, místo asistenta zaujal Adam Konvalinka.

Pardubičtí basketbalisté jsou po čtyřech nadstavbových kolech na 6. místě tabulky skupiny A1 s bilancí 14 výher a 12 porážek. Zápas minulého kola s Děčínem mají přeložen na 11.3., neboť oba týmy ve středu hrály semifinále AAC. Děčín už je ve finále, Pardubice do něho mají nakročeno po výhře 86:83 ve Vídni.

Jednoznačným lídrem týmu je Tomáš Vyoral, který má zápasové průměry 18.9 bodu, 5.8 asistence a 6.0 doskoku. S průměrným ratingem 23.8 je zatím nejužitečnějším hráčem KNBL před naším Kubou Šiřinou. Například ve středu ve Vídni zaznamenal 28 bodů a 12 doskoků. "V Pardubicích to je jednoduché, musíme hlavně pohlídat Tomáše Vyorala," je si vědom hlavní síly soupeře náš kapitán. 

V letošní sezóně máme zatím s Pardubicemi příznivou bilanci 2 - 0, když po domácí výhře 85:65 jsme slavili vítězství i v Pardubicích (87:73). Naši kluci budou určitě po výhře v Olomouci dobře naladěni a i když na marodce zůstávají tři hráči základní rotace, budou se snažit na palubovce soupeře uspět.

Utkání 6 kola skupiny A1 BK JIP Pardubice - BK Opava se hraje v Pardubicích v sobotu 7. března 2020, začíná se v 17:30 hod. a sledovat ho můžete na tvcom.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.