03. 03. 2017

Náš soupeř v kole A1/4: BC Geosan Kolín

Ve druhém domácím zápase nadstavby přivítáme na své palubovce celek Kolína.

Ve druhém domácím zápase nadstavby přivítáme na své palubovce celek Kolína.

Basketbal se v tomto městě začal hrát už v roce 1935, ale první oficiální klub s názvem Sokol Kolín vznikl až v roce 1940. V sezóně 2006/07 postoupil Kolín po výhře ve finále play-off 1. ligy právě nad Opavou do nejvyšší soutěže, v níž od té doby hraje nepřetržitě. V minulém ročníku KNBL se Kolín probojoval do play-off, když skončil po základní části na 6. místě. V něm podlehl Prostějovu 1 - 3 na zápasy a skončil tak nakonec jen o jedno místo za Opavou.

Kolínští po sezóně posilovali. Hlavním "dodavatelem" byla Ostrava. Z ní přišel k Labi Adam Číž, bez něhož si snad rozehrávku Ostravy nikdo nedovedl představit, Kolín zlákal i ostravské křídlo Garreta Kerra. Protože ale Adam Číž kvůli zranění do začátku sezóny zasáhnout nemohl, angažovali do týmu trenéra Predraga Benačka zkušeného Bojana Maleševiće, který ovšem hrál naposledy v listopadu. Další posilou se stal americký rozehrávač Chris Dixon.

Výsledky Kolína připomínají houpačku. Po slabším začátku, který znamenal 4 porážky v prvních 4 zápasech, přišla výborná "střední mezihra", v níž si kolínští basketbalisté v předstihu zajistili postup do skupiny A1. Nyní ale Kolín prohrál 7 posledních utkání v řadě a jeho současná bilance je 11 výher a 14 porážek, což znamená 6. místo. 

Nejlepším střelcem týmu zkušeného trenéra Predraga Benačka je Bojan Bakić (15.4 bodu na zápas), nejužitečnějším a také nejlépe doskakujícím hráčem je pak Garret Kerr. K oporám patří i Lee Skinner nebo nestárnoucí pivot David Machač, který letos oslaví již 37. narozeniny.

Vzájemná bilance Opavy a Kolína je v této sezóně vyrovnaná. Doma jsme v listopadu podlehli doma 81:89, koncem ledna jsme naopak dovezli z Kolína výhru 96:85. Vyrovnaný zápas se dá čekat i v sobotu. "Domácí zápasy bychom měli zvládat, ale Kolín nás dokázal v základní části porazit. Máme jim co vracet. Kolín je zkušený tým, který má rychlou přechodovou fázi, na což si musíme dát zejména pozor," upozorňuje Petr Czudek.

A náš rozehrávač Radim Klečka dodává: "Doma před svými fanoušky nesmíme zaváhat. Pokud chceme pomýšlet na čtvrté místo, musíme Kolín porazit!" Věřme, že s tradičně velkou podporou opavského publika to naši kluci zvládnou a výhra zůstane doma. Utkání BK Opava - BC Kolín začíná v sobotu 4.4.2017 od 18:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.