11. 03. 2017

Náš soupeř v kole A1/5: BK JIP Pardubice

Netradičně v neděli zakončí naši basketbalisté první polovinu nadstavbové skupiny A1 v Pardubicích.

Netradičně v neděli zakončí naši basketbalisté první polovinu nadstavbové skupiny A1 v Pardubicích.

Basketbal začal v tomto městě psát svoji historii v 50. letech minulého století a Pardubice mají na svém kontě i jeden mistrovský titul z roku 1984 a dále 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Zatímco v ročníku 2014/15 jsme Pardubice vyřadili ve čtvrtfinále, v tom minulém nám "Beksa" čtvrtfinálové vyřazení vrátila a došla si nakonec pro třetí "mistrovský"  bronz v historii. Medailové ambice mají ve městě na Labi také v tomto ročníku Kooperativa NBL.

Kádr Pardubic zůstal prakticky pohromadě, pouze Tomáš Šoukal ze zdravotních důvodů ukončil kariéru. Navíc se s objeveným vrozeným srdečním defektem potýkal Dušan Pandula, který se na palubovce v mistrovském zápase objevil až v lednu. Jediným příchodem tak byl Dominez Burnett, pro kterého je to jeho první evropské angažmá a který se hned zařadil mezi opory celku trenéra Levella Sanderse.

Pardubice hrály v této sezóně také evropský pohár, konkrétně FIBA Euro Cup. V něm postoupily ze základní skupiny z 2. místa do další fáze soutěže, která se již pro ně stala konečnou stanicí. V Českém poháru se pardubičtí basketbalisté po semifinálové prohře s Nymburkem a výhře nad Prostějovem umístili na 3. místě. V KNBL jsou za suverénem z Nymburku na 2. místě (bilance 21 - 5) a na něm také pravděpodobně před vyřazovacími boji i skončí.

Nejlepším střelcem a nejužitečnějším hráčem pardubického týmu je Dominez Burnett, výtečně si vedou také další dva cizinci Lamb Autrey a Joseph "Jobi" Wall. Dobré výkony předvádí po svém návratu Dušan Pandula, z českých hráčů si vedou nejlépe Kamil Švrdlík a nestárnoucí Radek Nečas, který je nejlépe doskakujícím hráčem Pardubic.  

Do Pardubic se vyhrávat nejezdí, o tom se přesvědčil i Nymburk a ví to také Dušan Štěnička. "Pardubice ještě doma neprohrály, takže favorit je jasný. My jsme je na jejich palubovce potrápili a tak jedeme se vztyčenou hlavou. Máme k dispozici deset hráčů, chybět bude kromě Kryštofa Vlčka i Radek Kouřil, který má dlahu na levé ruce," řekl mi k utkání náš manažer a tiskový mluvčí.

Přes výše uvedené zdravotní problémy a skutečnost, že to máme s Pardubicemi letos 0 - 2, nepojedou naši kluci k těžkému zápasu předem poraženi a určitě udělají vše pro to, aby v A1 konečně uspěli i venku. Zápas Pardubice - Opava začíná v neděli 12.3.2017 v 16:00 hod.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.