08. 04. 2021

Náš soupeř v kole A1/6/21: Basket Brno

Po výhře v Pardubicích pokračují naši v dohrávkách zápasem v Brně.

Na bohatou a úspěšnou historii brněnského basketbalu se pokouší navázat celek Basket Brno, který byl založen v roce 2013. Tým se zatím nikdy nedostal do play-off, dokonce se musel v sezóně 2014/15 zachraňovat v baráži. Nejlepší umístění byla zatím 9. příčka v sezóně 2016/17.

V sezóně předminulé se sice brněnští basketbalisté probojovali do nadstavbové skupiny A1, ale v předkole play-off podlehli 0 - 2 celku USK Praha a bylo z toho tak "pouze" vyrovnání nejlepšího umístění, tedy 9. místo. V nedohrané "covidové" sezóně skončili brněnští basketbalisté na místě dvanáctém.

Po této sezóně opustili Brno Stegbauer, Kirves, Heřman, Roby, Smithson, Kereselidze, Szarowski a také křídelník Filip Novotný. Z Pardubic přišel reprezentační rozehrávač Viktor Půlpán, ze Svitav zase pivot Šimon Puršl. 

Brno posílili v průběhu sezóny také Američané Javion Blake a navrátilec Davell Roby a bulharský pivot Aleksandar Georgiev. Davell Roby ale odehrál jen 4 zápasy na začátku roku 2021 a z kádru zase zmizel. Začátkem dubna pak v Brně angažovali finského křídelníka Aapeli Alanena. 

V týmu trenéra Lubomíra Růžičky hrají ale i mladí hráči. Příklady jsou sedmnáctiletý Jakub Nečas nebo o rok starší Richard Bálint, který už nahlédl i do mužské reprezentace.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.