16. 03. 2017

Náš soupeř v kole A1/6: BK ARMEX Děčín

Skupina A1 načíná druhou polovinu a do Opavy přijíždí Děčín.

Skupina A1 načíná druhou polovinu a do Opavy přijíždí Děčín. Basketbal se v tomto městě začal hrát už na konci roku 1945 a od roku 1947 se Děčín účastnil i regulérních soutěží. Nejvyšší soutěž hráli děčínští basketbalisté poprvé v roce 1974, ale od roku 1993 je Děčín mezi naší basketbalovou elitou již nepřetržitě.

První medaili vybojovali děčínští basketbalisté v sezóně 1997/98. Byl to bronz a stejný zisk si v Děčíně zopakovali i v sezónách 2008/09 a 2011/12. Vrcholem pak byly dvě poslední sezóny, kdy mohli u Labe slavit zisk stříbrných medailí, což je v soutěžní konstelaci současných let zřejmě maximum, které může tým mimo Nymburk dosáhnout.

Kádr týmu opustila po sezóně dvojice zkušených borců Luboš Stria a Jiří Jelínek, ale náhrady na sebe nenechaly dlouho čekat. Z Nymburku se po čtyřech sezónách vrátil Pavel Houška, v Děčíně se objevil i Jakub Krakovič, který naposledy působil v nižší soutěži ve francouzském Calais a začátkem prosince posílil tým "Válečníků" Lukáš Palyza, který opustil Prostějov. 

Děčín zatím naplňuje medailové ambice, když je s bilancí 17 - 10 na 3. místě tabulky, ale určitě ho mrzí domácí porážka s USK Praha 61:69 ze 4. kola nadstavby. Chuť si děčínští basketbalisté spravili v kole minulém, kdy vyhráli v Kolíně 81:73 v prodloužení. Nejlepším střelcem (13.6 bodu) a nejužitečnějším hráčem (val. 16.0) týmu Pavla Budínského je Pavel Houška, na doskoku vládne Tomáš Pomikálek (6.3 doskoku), s asistencemi jsou na tom skoro stejně Tomáš Vyoral a Ondřej Šiška.

V letošním ročníku KNBL zatím při zápasech Opavy a Děčína platí okřídlené "můj dům, můj hrad". Poslední zápas jsme prohráli v Děčíně po dvojím prodloužení 109:112 a všichni doufají, že tuto porážku "Válečníkům" v pátek vrátíme. Nebude to ale jednoduché. "Přijíždí Děčín, který je v tabulce před námi. Pokud chceme uhájit čtvrté místo ve skupině A1, tak nesmíme v pátek zaváhat. Cesta k úspěchu povede přes skutečnost, zda se dokážeme vyrovnat s tvrdostí a agresivitou Děčína," ví Petr Czudek.

A Václav Bujnoch dodává: "Doma musíme předvést lepší výkon než minulý týden v Pardubicích. Děčín jsme již dokázali porazit a doufáme, že s pomocí publika to zopakujeme." Jaká je předzápasová nálada v týmu našich soupeřů, to si můžete přečíst na našem webu v samostatném článku. Věřme spolu s Vaškem Bujnochem, že přes absence Kryštofa Vlčka a Radka Kouřila naši kluci s vynikajícími fanoušky v zádech výhru vybojují.

Jen připomínáme, že utkání BK Opava - BK Děčín se hraje již v pátek 17.3.2017 se začátkem v 18:00 hod.!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.